Większość z nas spotkało się z nierównym traktowaniem kobiet w miejscach pracy i środowiskach, w których bywamy. Niektóre nasze znajome, przyjaciółki, żony, matki, siostry stały się obiektem drwin i wystawiano je na pośmiewisko w związku z wykonywanym zawodem lub „męskim” hobby, któremu się poświęcają w wolnych chwilach.
Superbohaterki ze Słupska i Ustki postanowiły pomóc kobietom w staraniach o równość płci i pokazać facetom, że babki też potrafią „nosić spodnie”, że doskonale realizują się w świecie „męskich” zawodów i pasji.
Na wystawie SUPERBOHATERKI zaprezentowano portrety dziesięciu pań pełnych energii, potencjału i siły w walce o równość w rzeczywistości, która ciągle pełna jest nierówności
i niesprawiedliwości.
Bohaterki kampanii są swego rodzaju ikonami, przedstawicielkami grup kobiet doświadczających stygmatyzacji zarówno w wymiarze zawodowym, jak i życiowym. Nietrudno bowiem zauważyć, że niektóre zawody i role społeczne wykonywane przez kobiety stają się przyczyną obrażania, wyśmiewania, negowania.
Autorem prac jest Michał Giedrojć – słupszczanin, artysta fotograf o niezwykłym dorobku artystycznym.
Organizatorami wystawy są Przedstawicielstwo Regionalne Komisji Europejskiej oraz Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Słupsku.
Projekt SUPERBOHATERKI powstał w ramach Kampanii Słupsk i Ustka miastami bez nienawiści [LINK].
Miejsce wystawy: Słupsk, plac przy ratuszu miejskim od strony ul. Deotymy.
Wystawa można zwiedzać od 4 października do 5 listopada 2018.