Przedsiębiorcy, którzy planują realizację nowych inwestycji z sektora przemysłowego lub usługowego mogą starać się o uzyskanie decyzji o wsparciu, która uprawnia do korzystania ze zwolnienia w podatku dochodowym.

Na początku września 2018 r. zostały opublikowane rozporządzenia wykonawcze do Ustawy o wspieraniu nowych inwestycji. Dzięki temu cała Polska została objęta programem pn. „Polska Strefa Inwestycji” (PSI). Każdy przedsiębiorca planujący budowę/rozbudowę firmy lub reinwestycję może ubiegać się o uzyskanie decyzji o wsparciu. Decyzja, jaką udziela przedsiębiorcom w obszarze środkowego Pomorza Pomorska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A., uprawnia do korzystania ze zwolnienia w podatku dochodowym, po spełnieniu określonych przepisami prawa warunków.

KORZYŚCI DLA PRZEDSIĘBIORCÓW W RAMACH PSI INWESTUJĄCYCH W POWIECIE SŁUPSKIM

Przedsiębiorcy mogą skorzystać ze zwolnienia z podatku CIT lub PIT na nową inwestycję.

Aby obliczyć wartość zwolnienia należy oszacować planowane nakłady inwestycyjne lub dwuletnie koszty pracy. Następnie w zależności od rozmiaru przedsiębiorstwa można uzyskać zwolnienie w wysokości 35% (duże przedsiębiorstwa), 45% (średnie przedsiębiorstwa) bądź 55% (mikro i małe przedsiębiorstwa) wyżej wspomnianych nakładów lub kosztów pracy. Zwolnienie podatkowe można uzyskać na podstawie decyzji o wsparciu wydawanej przez Pomorską Agencję Rozwoju Regionalnego S.A. i można je wykorzystać w ciągu 12 lat (15 w przypadku inwestycji realizowanych na dotychczasowych terenach objętych statusem specjalnej strefy ekonomicznej tzw. podstrefy).

Więcej informacji znajdziecie w folderze poniżej oraz kontaktując się z pracownikami PARR S.A.: tel. 59 840 11 73, E-Mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .

  • autor: PARR S.A. Słupsk, data: 2019-02-06
  • PSI-Logo-Kolor2
  • logo_SSSEpl_300dpi
  • logoPARR
  • mapa

Informacje o PSI