Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Słupsk

zdjęcie archiwalne

Od 12 do 14 kwietnia 2019 SOSW ze Słupska i Uczniowski Klub Sportowy będą gospodarzem Finałów Mistrzostw Polski Szkół Specjalnych ZSS „SPRAWNI – RAZEM” w piłce nożne dziewcząt. Areną zmagań będzie hala sportowo-widowiskowa Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Słupsku przy ul. Niedziałkowskiego 2.

W finałach wystąpi 8 drużyn wyłonionych w eliminacjach wojewódzkich,ubiegłoroczny Mistrz Polski drużyna województwa pomorskiego złożona z 5 uczennic SOSW w Słupsku oraz po jednej SOSW z Bytowa i ZSS w Czersku prowadzona przez trenerów Wiesława Romańskiego z SOSW w Słupsku i Aureliusza Kosmacińskiego z Bytowa .

W latach 2006 – 2018 POMORZE stawało 9-krotnie na podium zdobywając 2 złote, 4 srebrne i 3 brązowe medale.

W zawodach udział wezmą województwa: lubuskie, dolnośląski, zachodniopomorskie, kujawsko – pomorskie, mazowieckie, warmińsko-mazurskie, świętokrzyskie, pomorskie.

Zespoły będą rywalizować o puchary, medale i nagrody ufundowane przez:
– Wicewojewodę Pomorskiego Mariusza Łuczyka
– Starostę Powiatu Słupskiego
– Związek Nauczycielstwa Polskiego Oddział w Słupsku
-Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Słupsku
– Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
– Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Profilaktyki U M w Słupsku
– Pomorskiego Kuratora Oświaty w Gdańsku
– Pomorskiego Związku Piłki Nożnej w Gdańsku
– Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Słupsku
– Uczniowski Klub Sportowy „Sprawni – Razem przy SOSW w Słupsku.

Mistrzostwa Polski w Piłce Nożnej Dziewcząt będą 31 imprezą rangi mistrzostw Polski Związku Stowarzyszeń Sportowych „ Sprawni – Razem’ terenie Miasta Słupska. Od 2004 roku organizowane są przez nauczyciela wychowania fizycznego w SOSW w Słupsku, Pana Wiesława Romańskiego.
W 2004 roku odbyły się Ogólnopolskie Jesienne Biegi Przełajowe, następnie koszykówka chłopców i dziewcząt, LA, piłka nożna dziewcząt na boiskach trawiastych.

W trakcie uroczystego otwarcia Mistrzostw nastąpi inauguracja obchodów jubileuszu 25 – lecia działalności stowarzyszenia Sprawni – Razem , które działa na terenie SOSW w Słupsku od 1994 roku.

Wydarzenie objęła Honorowym Patronatem Pani Krystyna Danilecka-Wojewódzka Prezydent Miasta Słupska.