Przyjęcie żałobne - jak je zorganizować?

Po śmierci bliskiej osoby często nie jesteśmy w stanie sami zająć się formalnościami, organizacją ceremonii pogrzebowej i jej oprawą. Naprzeciw potrzebom żałobników wychodzą profesjonalne zakłady pogrzebowe, wraz ze swoją bardziej lub mniej kompleksową ofertą usługową.
Domy pogrzebowe zapewniają pełną organizację pogrzebu. Począwszy od eksportacji osoby zmarłej z domu, hospicjum, czy szpitala, przez toaletę pośmiertną, aż po ewentualną kremację. Zajmują się przechowywaniem ciała, zamówieniem wybranej trumny lub urny i transportem na cmentarz własnym karawanem. Przygotowują miejsce na cmentarzu lub proponują własne kaplice. Dodatkowo oferują gotowe tabliczki nagrobne, nekrologii, księgi kondolencyjne i klepsydry. Profesjonalne zakłady załatwiają wszystkie formalności związane z pogrzebem i odbiorem świadczeń z ZUSu. Ponadto umożliwiają rozliczenie w ramach zasiłku pogrzebowego i w dogodnych ratach.
Oprawa kwiatowa i muzyczna
Zakład pogrzebowy współpracuje zazwyczaj z kwiaciarnią, która dostarcza wedle życzenia zarówno żywe, jak i sztuczne kwiaty. Florystyka pogrzebowa obejmuje także stroiki na trumnę i drukowanie szarf. Zdarza się również, że w ofercie domu pogrzebowego jest możliwość wynajęcia osoby grającej na skrzypcach lub trąbce, która towarzyszy żałobnikom w drodze na cmentarz oraz podczas samej ceremonii.
Przyjęcie żałobne
Pracownicy funeralni często są pośrednikami w organizacji stypy po pogrzebie. Zajmują się wszystkimi formalnościami za rodzinę zmarłego, dzięki czemu po ceremonii wszyscy zgromadzeni z daleka mogą w spokoju zjeść razem obiad. Korzystając z pomocy domu pogrzebowego mamy pewność, że lokal będzie stosowny do charakteru przyjęcia. Zarówno dekoracje, jak i muzyka, nie zaburzą nastroju godnej żałoby. Rodzina musi jedynie zgłosić organizatorowi liczbę gości i przewidywany czas trwania stypy oraz wybrać menu, dostosowane do wyznaczonego budżetu.
Opieka nad grobem
W ofercie zakładu pogrzebowego może się także znaleźć opieka nad grobem, zarówno bezpośrednio po pogrzebie, jak i później regularnie w określonych terminach. Po ceremonii pracownicy funeralni mogą usunąć wypalone znicza i uschnięte wiązanki. W przypadku dalszej współpracy zajmą się oni także myciem i konserwacją nagrobka, porządkowaniem przyległego terenu, rocznicowym zapalaniem zniczy i ustawianiem kwiatów.
Po odejściu bliskiej osoby warto powierzyć obowiązki związane ze śmiercią, pochówkiem i Ostatnim Pożegnaniem profesjonalnemu Zakładowi Pogrzebowemu, który zajmie się wszystkim kompleksowo od początku do końca. Pozwoli to skupić się na tym, co naprawdę ważne, czyli odpowiednim pożegnaniu się ze zmarłym.
Więcej informacji
Sprawdź więcej informacji o organizowaniu ceremonii pogrzebowych - zakład pogrzebowy Kalla Warszawa - zobacz więcej
Autor: Zewnętrzny materiał partnerski