Kryminalni ze słupskiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież z włamaniem do jednego z lokali gastronomicznych w Słupsku. Sprawcy z pomieszczenia gospodarczego ukradli 15 tysięcy złotych. Funkcjonariusze odzyskali ponad połowę tej kwoty. Mężczyźni usłyszeli zarzuty. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Referatu Kryminalnego Komisariatu II w Słupsku zajmowali się sprawą kradzieży pieniędzy w wysokości 15 tysięcy złotych z zaplecza jednego ze słupskich lokali gastronomicznych. Po przyjęciu zawiadomienia z dnia 4 maja 2019 r. mundurowi natychmiast rozpoczęli pracę na ustaleniem, kto dokonał tego przestępstwa. Dobre rozpoznanie kryminalnych doprowadziło do szybkiego ustalenia sprawców. Funkcjonariusze już po trzech dniach zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o ten proceder. W trakcie przeszukania miejsca zamieszkania 25-letniego mieszkańca powiatu słupskiego, śledczy znaleźli pieniądze w ilości 7680 zł. Były one zakopane w pobliżu jego posesji, schowane w słoiku, który z kolei był ukryty w drewnianej skrzynce.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił śledczym na przedstawienie zatrzymanym mężczyznom zarzutów kradzieży z włamaniem. Zostali oni przesłuchani  i usłyszeli zarzuty. 25-letni mieszkaniec powiatu słupskiego w trakcie przesłuchania przyznał się do winy, 35-letni mieszkaniec Słupska zrobił to dopiero przed sądem.

Funkcjonariusze ustalili również, że jeden ze sprawców pracował kiedyś w lokalu, z którego ukradł pieniądze. Prawdopodobnie właśnie dlatego dobrze znał miejsce przechowywania gotówki.  Natomiast drugi ze sprawców odbywał już karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwa. Mężczyznom grozi kara do 10 lat więzienia.

 

  • Funkcjonariusz prowadzi zatrzymanego na przesłuchanie.
  • Policjant liczy odzyskane pieniądze.
  • Policjant prowadzi zatrzymanego