Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Słupsk

fot. R. Nowakowski

Dzisiaj przed południem Pani Krystyna Danilecka-Wojewódzka Prezydent Miasta Słupska wspólnie z uczniami Szkoły Podstawowej nr 4 w Słupsku oraz Szkoły Podstawowej nr 2 w Słupsku, którzy urodzili się 1 maja 2004 roku ,(a więc w dniu wejścia Polski do Unii Europejskiej), zasadzili drzewo – wiśnię osobliwą.

Wybrane miejsce, data i zaproszeni goście – to wszystko ma swoje znaczenie. Dzisiaj obchodzimy Dzień Unii Europejskiej; tego dnia młodzi ludzie wspólnie z Panią Prezydent uczcili to święto w Parku im. Pierwszych Słupszczan przy ul. Starzyńskiego. Skwer przy ul. Starzyńskiego, jak mówiła dziś Pani Prezydent, będzie już zawsze kojarzył się nie tylko z pierwszymi słupszczanami, ale też z nową historią, w której równolatkowie Polski w Unii Europejskiej zasadzili to drzewo. Wiśnia i jej kwiaty to symbol szczęścia, czystości i nadziei. To te wartości, które przyświecają wspólnocie europejskiej i powinniśmy o nich pamiętać, szczególnie w czasach niepewności i różnego rodzaju zawirowań.

W uroczystości pomagali też uczniowie 8 klasy ze Szkoły Podstawowej nr 6. Opowiedzieli o tym, jak oni widzą Unię Europejską, czym dla nich jest ta symboliczna data oraz dlaczego angażują się w takie działania, jak dzisiejsze wydarzenie. Pani Prezydent życzyła wszystkim uczestnikom, aby pamiętali, że od teraz jest to ich drzewo, by rosło pięknie, na tej żyznej glebie, tak jak pięknie będą rozwijali się i osiągali sukcesy uczestnicy dzisiejszej akcji.