Miła wiadomość dotarła do nas w poniedziałek 20 maja br. W Krakowie powitano 6 rodzeństwa – Kaja, Nela, Malwina, Zosia, Filip i Tymon, którzy od teraz będą najważniejszymi osobami w życiu swoich rodziców.

Serdeczne gratulacje i życzenia wszelkiej pomyślności dla całej rodziny przesyła Pani Krystyna Danilecka-Wojewódzka Prezydent Miasta Słupska. Z inicjatywy Pani Krystyny Wrycz Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Słupsku, wspólnie z Panią Prezydent, Miasto Słupsk przekazało upominki w formie ubranek dla dzieci, dyplomów i pamiątkowego albumu o Słupsku wraz z dedykacją Pani Prezydent.

Miasto Słupsk nawiązuje w ten sposób do tradycji obdarowywania rodziców, których spotkało tyle szczęścia – więcej niż jedno słoneczko pojawiło się na świecie. Warto przy tej okazji przypomnieć, jak to słupszczanie i słupszczanki witali czworaczki i trojaczki na przestrzeni ostatnich lat.

W 2007 roku, w Gdańsku, na świat przyszli Anna, Aleksandra, Katarzyna i Tomasz – prawdopodobnie jedyne słupskie czworaczki.
W 1981 roku, w Słupsku, na świat przyszli Katarzyna, Piotr i Krzysztof, a cztery lata później Karolina, Katarzyna i Magdalena. W 1996 roku witaliśmy Milenę, Kingę i Dawida. Z kolei w usteckim szpitalu trojaczki urodziły się w 2005 roku – mama słupszczanka, której oczkiem w głowie zostali Karolina, Jakub i Michał, natomiast w 2007 roku Małgorzata, Marcin i Krzysztof.
Przez lata obserwowaliśmy losy słupszczanek i słupszczan, którzy od tak wczesnych dni życia stali się sławni. Miasto Słupsk towarzyszyło im w różnych momentach życia, np. kiedy szli do szkoły. Niektórzy z nich otrzymali od Urzędu Miejskiego w Słupsku plecaki, rowerki; rodzice otrzymali w prezencie pralkę oraz książeczki np. oszczędnościowe.

Mamy nadzięję, że 6 rodzeństwa z Krakowa kiedyś skorzysta z zaproszenia Pani Krystyny Danileckiej-Wojewódzkiej i odwiedzi nasze miasto. Zatem ta historia jeszcze się nie skończyła.