Już wkrótce na ulicach Słupska pojawią się rowery towarowe. Jako ekologiczny i prozdrowotny środek transportu będą stanowiły doskonałą alternatywę dla samochodu!

Miasto Słupsk bierze udział w międzynarodowym pilotażowym projekcie CoBiUM – Cargo Bikes in Urban Mobility polegającym na wdrożeniu rowerów typu cargo. W ramach projektu zakupione zostaną rowery towarowe, które następnie będą nieodpłatnie wypożyczane mieszkańcom, przedsiębiorcom i instytucjom z terenu miasta. Głównym celem pilotażu jest rozwój dobrych praktyk transportowych, a w dalszej perspektywie redukcja emisji gazów cieplarnianych i ograniczenie ruchu samochodowego w mieście.

Rower cargo (towarowy) w przestrzeni miejskiej z powodzeniem może zastąpić samochód! Jego konstrukcja umożliwia przewóz ludzi, zwierząt oraz towarów, a dzięki elektrycznemu wspomaganiu prowadzi się go równie łatwo jak tradycyjny rower. W szerokiej gamie modeli można znaleźć warianty odpowiadające różnorodnym potrzebom użytkowników. Występują w wersji dwu-, trzy- i czterokołowej, z koszem na towary czy z siedziskiem do przewozu dzieci lub dorosłych. Rowery te mogą również służyć jako obwoźne kawiarenki lub stoiska handlowe.

Zapraszamy Państwa do udziału w ankiecie, której celem jest zbadanie potrzeb transportowych mieszkańców naszego miasta oraz wypracowanie systemu wypożyczeń. Na podstawie udzielonych odpowiedzi przystąpimy do dalszych prac związanych z wyborem najbardziej optymalnych modeli rowerów towarowych dla Słupska. Zakup rowerów planowany jest jeszcze w tym roku.
Link do ankiety: KLIKNIJ