Gorące, lipcowe propozycje Kina Rejs zachęcają do odwiedzenia sali kinowej w wakacje szczególnie teraz, gdy za oknem pogoda mało plażowa 🙂
Tym razem Rejs zadbał szczególnie o młodszą część widowni, niemal w każdym tygodniu przygotowując dla niej nowy, ciekawy tytuł: Agent kot, Jestem William, Z głową w chmurach i prawdziwie letni przebój Sekretne życie zwierzaków domowych 2.
Wśród ofert dla widzów dorosłych dominuje znakomite kino europejskie. Szczególnie interesująco zapowiada się komedia fantastyczna w reżyserii Danny’ego Boyle’a „Yesterday”. Jej bohaterem jest muzyk nieudacznik, który pewnego dnia odkrywa, że w wyniku kosmicznej awarii jako jedyny na świecie pamięta przeboje zespołu The Beatles.
Warto zwrócić uwagę także na drugą część popularnej komedii francuskiej „I znowu zgrzeszyliśmy, dobry Boże!”. Nostalgicznie i refleksyjnie natomiast nastroi widzów kostiumowy film „Trafikant”, który opowiada o przyjaźni młodego praktykanta z Zygmuntem Freudem w Wiedniu w przededniu II wojny światowej.
W lipcowym programie REJSu znalazły się także aż dwa tytuły, reprezentujące nieczęsto spotykany w naszym kinie gatunek. Mowa oczywiście o horrorze:) Pierwszy z nich to „Midsommer. W biały dzień”, którego akcja rozgrywa się w okresie szwedzkiego święta przesilenia letniego. Drugim „horrorem” w rejsowym programie jest najnowsze film kultowego twórcy Jima Jarmuscha „Truposze nie umierają”.