Fot. Organizator

Stowarzyszenie „Ustka 4×4” i Przyjaciele zapraszają na imprezę, której celem jest pomoc i wsparcie chorych dzieci. Wydarzenie odbędzie się 1 września br. na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ustce. Każda osoba uczestnicząca w imprezie będzie mogła skorzystać z wielu atrakcji lub wylicytować zaproszenia i upominki – pomagając w ten sposób zebrać potrzebną kwotę dla Natalki i Dominika, dla których tego dnia wszyscy działamy.

Zachęcamy mieszkańców Słupska do podzielenia się dobrymi emocjami, wsparciem finansowym i pozytywnymi myślami przesyłanymi do osób, które bardziej niż my na co dzień ich potrzebują.

Wśród zaplanowanych atrakcji dla amatorów mocnych wrażeń zaplanowano pokazy driftu i drift taxi, symulacje dachowania, udostępnienie strzelnicy i przejażdżki terenówkami. Dla najmłodszych – dmuchane zamki i pływanie kajakami. Wydarzeniu towarzyszyć będzie też kiermasz książek i ciast. Biegacze i amatorzy nordic walking będą mieli okazję wykazać się na trasie 5 km – zapisy od 10.00, start 11.00. Na scenie odbędą się koncerty – wystąpią Krzysztof Szpot, Maciej Kozakiewicz, Jan Szczepaniak i zespół Dainkizadrmi – połączone z licytacjami.

– To dzięki Wam znowu jestem w tym jednym miejscu, będzie najwięcej dobra, radości, wzruszeń. Możemy różnić się poglądami, wiarą, kolorem włosów, ale ten festyn już od wielu lat sprawia, że różnice przestają mieć znaczenie. Odczarujmy kolejny raz czyjś świat, czyjeś życie lub chociaż pomóżmy uczynić je lżejszym – czytamy na stronie organizatorów.

Natalka ma 12 lat, urodziła się z wieloma chorobami. Ma wodogłowie, rozszczep kręgosłupa, przepuklinę oponowo-rdzeniowa, problemy z układem moczowym i nerkami, osteoporozę. Porusza się na wózku.Obecnie jest uczennicą 6 klasy podstawowej, stara się najbardziej jak może by być maksymalnie samodzielna.
Rodzice cały czas starają się by była pod stałą opieką specjalistów. Wiąże się to z częstymi wyjazdami do Szczecina. Badania, wyjazdy, rehabilitanci – te wszystkie elementy kosztują bardzo dużo..

Dominik to niezwykle dzielny i radosny chłopiec, pomimo diagnozy ciężkiej choroby jaką jest mukopolisacharydoza 3a. Jest to bardzo rzadka i nieuleczalną choroba prowadząca do śmierci Organizm. Dominika nie wytwarza enzymu rozkładającego mukopolisacharydy, które powodują uszkodzenie tkanek, narządów wewnętrznych i mózgu. Dominik ma problemy z utrzymaniem równowagi, czasami również z chodzeniem, nie ma możliwości wykonywania podstawowych czynności i komunikowania się z otoczeniem. Chorzy z reguły nie osiągają wieku pełnoletności..

Pomaganie nie zna granic, Słupsk i Ustka, dwa sąsiadujące ze sobą miasta, które przenikają się wzajemnie. Tego dnia wszyscy spotykamy się w Ustce i jesteśmy tam dla Natalki i Dominika.