Fot. UM

W dniach 14-15 września br. odbędą się Kajakowe Regaty Międzymostowe – Słupsk 2019 na rzece Słupi.Celem imprezy jest promocja i rozwój kajakarstwa, a także upowszechnianie pozytywnych form spędzania czasu wolnego z wykorzystaniem walorów naturalnych rzeki Słupi i regionu.

Harmonogram wydarzenia:
14 września br.
9.00 – przystań kajakowa w Parku Kultury i Wypoczynku w Słupsku, zbiórka uczestników, otwarcie biura spływu, zapisy i weryfikacja uczestników
10.00 – wyjazd do Łosina i Lubunia na start spływu
13.00-14.00 – zakończenie spływów w Stanicy, poczęstunek zupą z kuchni polowej
17.00 – biesiada kajakowa, ognisko
22.00 – cisza nocna

15 września br.
9.00 – bulwar nad rzeką Słupią przy Baszcie Czarownic, otwarcie biura zawodów zapisy i weryfikacja uczestników
10.00 – start zawodów: odcinek trudniejszy -start wspólny z brzegu, spod Baszty, trasa ok 16,6 km w górę rzeki do przenoski przed śluzą, następnie od mostu nad obwodnicą Słupska i powrót z prądem rzeki do śluzy, przenoska i kontynuowanie spływu do mostu kolejowego, nawrót i płynięcie do Baszty, gdzie zaplanowano metę. Wygrywa osada, która pierwsza pokona cały dystans.
Nagroda- kajak.
10.30 -start zawodów: odcinek łatwiejszy – trasa ok 10 k, w górę rzeki do przenoski przed śluzą, następnie do mostu czołgowego i powrót z prądem rzeki do śluzy, przenoska i kontynuowanie spływu do mostu kolejowego, nawrót i kierunek na Basztę Czarownic, gdzie zaplanowano metę. Dla zwycięzców w poszczególnych kategoriach przewidziano nagrody.
13.00 – start do wyścigu o puchar PTTK. Start wspólny z brzegu, spod Baszty, w górę do mostu Zamkowego – nawrót (za filarem) i dalej z prądem rzeki do mostu Kowalskiego (nawrót za bojką), następnie pod prąd do mety przy Baszcie.
14.30 – zakończenie regat i wręczenie nagród

Regulamin Zawodów (do pobrania)

Wydarzenie odbywa się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Słupska.

Szczegóły dostępne w Polskim Towarzystwie Turystyczno – Krajoznawczym Regionalny Oddział w Słupsku, ul. Szarych Szeregów 1, tel 59 842 29 92