W sobotę funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku prowadzili działania „Bicykl”. Do akcji przyłączyli się pracownicy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Słupsku, którzy dla kontrolowanych rowerzystów przygotowali kamizelki odblaskowe. W trakcie działań policjanci ujawnili 62 wykroczenia w ruchu drogowym.

W minioną sobotę słupscy policjanci przeprowadzili działania „Bicykl”, w które włączyli się pracownicy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Słupsku. Podczas podejmowanych interwencji, kierujący jednośladami otrzymywali kamizelki odblaskowe. Celem prowadzonych działań było uświadomienie rowerzystów o potrzebie używania elementów odblaskowych i wskazanie ich znaczącej roli. Użytkownikom jednośladów uświadomiono, że element odblaskowy znacznie wpływa na zwiększenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym i niejednokrotnie może uratować życie.


Podczas działań policjanci ujawnili 62 wykroczenia w ruchu drogowym. 39 kierujących otrzymało mandaty karne, 20 pouczono, a wobec 3 kierujących skierowano wnioski o ukaranie do sądu. Dla ponad 20 rowerzystów miłym akcentem było otrzymanie kamizelek odblaskowych.