Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Słupsk

04.10.2019 ( piątek) o 19:00 zapraszamy na długo wyczekiwaną słupską premierę powieści graficznej „Rita” autorstwa Daniela Odiji i Wojciecha Stefańca.

Spotkanie w „Kafeinie” przy ul. Nowobramskiej poprowadzi Rafał Szymański, muzyk, dziennikarz, koneser komiksu i sportu. Będzie można KUPIĆ album i porozmawiać z autorami. Zadać im trudne pytania i dowiedzieć się więcej o ich stanie zdrowia.

„Rita” to druga część futurystycznej antyutopii z cyklu „Bardo”. W komiksie ponownie zanurzamy się w rzeczywistość miasta „bez końca”, gdzie wymarła roślinność, giną ostatnie gatunki zwierząt, a jedzenie zastąpiły chemiczne pigułki. Czy jest szansa na ocalenie świata skażonego przekleństwem bezpłodności? Czy despotyczne rządy Naczelnego mają rację bytu, a eksperymenty doktora Majnda zmierzają ku życiodajnym rezultatom? Wreszcie czy Stolp wyjaśni trapiącą go zagadkę? Jeśli chcecie znaleźć odpowiedź na te i inne pytania, sięgnijcie po „Ritę”, która jest kontynuacją „Stolpa”.

Wojciech Stefaniec jest specjalistą od barwy i konturu – światy, które buduje cechuje niezwykła plastyczność, a tetralogia „Bardo” to dzieło, w którym popuścił wodze wyobraźni jak nigdy dotąd. Dla miłośników komiksu – lektura obowiązkowa.
Daniel Odija do tej pory był kojarzony z powieściami na wskroś realistycznymi, opowiadającymi o problemach z transformacją ustrojową. Tetralogia „Bardo” to radykalne odejście od tej tematyki. Dwukrotnie nominowany do Literackiej Nagrody „Nike”, jeden z najważniejszych polskich pisarzy w komiksie.

To trzeba przeczytać 🙂