Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Słupsk

Zapraszamy do Filii nr 6 (ul. Romera 6) na spotkanie autorskie z Pawłem Beręsewiczem, które odbędzie się 22 października (wtorek) o godz. 17

Paweł Beręsewicz - absolwent filologii angielskiej na Uniwersytecie Warszawskim, tłumacz, autor słowników, opowiadań, powieści i wierszy dla dzieci.
Otrzymał wiele nagród i wyróżnień: nagrodę „Guliwera” i PTWK za Co tam u Ciumków?, wyróżnienie w konkursie do Nagrody im. Kornela Makuszyńskiego za Jak zakochałem Kaśkę Kwiatek, wyróżnienie Fundacji „Świat Dziecka” za Pan Mamutko i zwierzęta. Książka Ciumkowe historie w tym jedna smutna zdobyła Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego w 2008 roku, zaś książka Warszawa. Spacery z Ciumkami otrzymała Nagrodę Literacką miasta stołecznego Warszawy 2010. W 2010 roku autor otrzymał III Nagrodę w Konkursie im. Astrid Lindgren za A niech to czykolada! Jego Czy wojna jest dla dziewczyn? została wyróżniona w II Konkursie Literatury Dziecięcej im. Haliny Skrobiszewskiej i wpisana na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej. W 2011 roku otrzymał Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego za Tajemnicę człowieka z blizną oraz nominację do tej nagrody za Czy wojna jest dla dziewczyn? W 2016 jego powieść piłkarska Więcej niż klub była nominowana do nagrody Książka Roku Polskiej Sekcji IBBY, a Poczet psujów polskich zdobył wyróżnienie i honorowe wyróżnienie jury dziecięcego w III edycji konkursu Książka przyjazna dziecku.Czytelnicy w każdym wieku uwielbiają jego książki za trafność spostrzeżeń i celny dowcip. (wydawnictwoliteratura.pl)