Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Słupsk

Fot. UM

Maciej Rutkowski, słupszczanin i czołowy windsurfer na świecie był gościem Pani Krystyny Danileckiej-Wojewódzkiej Prezydent Miasta Słupska. Za swoje działania na rzecz promowania sportu, windsurfingu i aktywności fizycznej, za wielokrotny udział w akcjach charytatywnych, a także duże zaangażowanie w promocję miasta otrzymał nagrodę Prezydenta Słupska I stopnia. Podczas spotkania i rozmowy w ratuszu padło także wiele słów na temat wspólnych pomysłów i akcji, w których Maciej Rutkowski mógłby brać udział.

Zawodnik po dobrym sezonie wrócił do Słupska, gdzie będzie do stycznia, potem rozpocznie przygotowania do nowego sezonu. Windsurfing, w stylu uprawianym przez słupszczanina, w 2024 roku wejdzie do programu Igrzysk Olimpijskich. Miasto ma więc w perspektywie szansę występu kolejnego mieszkańca w tej najważniejszej dla sportowców imprezie.

Maciej Rutkowski jest 15-krotnym mistrzem Polski, tegorocznym (i ubiegłorocznym) wicemistrzem świata, pierwszym Polakiem , który stanął na podium Pucharu Świata PWA Word Tour.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.