Fot. Pixabay

1% – czas rozliczeń podatkowych i wspierania lokalnych organizacji pozarządowych – MOŻEMY WSPIERAĆ SŁUPSKIE ORGANIZACJE

W PIT 2020 za 2019 rok przygotowanym przez urząd skarbowy podatnik będzie mieć automatycznie wskazaną Organizację Pożytku Publicznego, której przekazał 1 procent podatku w roku ubiegłym.

– oczywiście jeśli chcemy zmienić organizację, na rzecz której przekazujemy 1% podatku – możemy to zrobić – ważne by sprawdzić czy dany podmiot jest w wykazie UPRAWNIONYCH do otrzymania środków z 1% na stronie www.niw.gov.pl lub www.slupsk.pl (tutaj – tylko słupskie podmioty)

– jeżeli ktoś do tej pory nigdy nie przekazywał 1% ze swojego podatku może to zrobić nadal – wystarczy wskazać KRS wybranej organizacji; w tym celu podatnik musi, np. korzystając z witryny elektronicznej Twój E- PIT – wybrać opcję „Wybieram Organizację Pożytku Publicznego”. ( w przypadku zeznania papierowego – wypełniamy odpowiednią rubrykę)

– emeryci i renciści mogą przekazać 1 procent podatku wypełniając formularz PIT-OP. Nie muszą składać całego zeznania podatkowego.

– Osoby rozliczane przez organy rentowe będą mogły wskazać OPP w PIT-OP, który po wypełnieniu będzie można zarówno wysłać elektronicznie jak i złożyć tradycyjnie (w formie papierowej).

Czas na przekazanie PIT-OP do urzędu skarbowego mija 30 kwietnia 2020 roku.

Wykaz OPP – organizacji uprawnionych_do_otrzymania_1 % PODATKU- do pobrania

Organizacją uproawnioną jest także Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami Oddział Słupsk- KRS 0000154454