Za nami 28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dzięki wsparciu 250 Wolontariuszy (wielka litera zamierzona), firm, instytucji, Szkoły Policji i wszystkich, którym dobro najmłodszych pacjentów nie jest obce, udało nam się zebrać 218.677,53zł....

...ale suma ta może jeszcze wzrosnąć dzięki naszym corocznym aukcjom na portalu Allegro (dostępnym TUTAJ) 

Pomimo niezbyt sprzyjającej aury, kwestę uliczną można uznać za niezwykle udaną. Napotkani spacerowicze chętnie zwiększali wagę puszek naszych Wolontariuszy, podobnie jak i kierowcy, którzy zatrzymując się na światłach otwierali szybę i dorzucali się do WOŚP-u. Nad bezpieczeństwem kwestującej młodzieży czuwali słuchacze-wolontariusze ze słupskiej Szkoły Policji, którzy w liczbie 160 osób zameldowali się na odprawie w Ośrodku Teatralnym RONDO. To właśnie tam odbyło się również liczenie zawartości charakterystycznych WOŚP-owych skarbonek.

fot. Krzysztof Piotrkowski

Od godziny 15.00 w Hali Gryfia rozpoczęła się impreza finałowa. Jej głównym punktem były występy młodych tancerzy i wokalistów, oraz licytacja, prowadzona przez Piotra Kozłowskiego, Marka Rogalę i Kamila Michaluka. Swoje stoiska przygotowały m.in. Rękodzielnia i modelarze SOK, harcerze, Nowy Teatr, Teatr Lalki Tęcza i Amazonki, a w pokazach wsparli nas ratownicy medyczni ze Szkoły Policji, Młodzieżowy Dom Kultury, Top Toys i inni. Finał zakończyliśmy przyjaznym dla zwierząt ŚWIATEŁKIEM DO NIEBA.

fot. Krzysztof Piotrkowski