Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej w Słupsku spotkali się z uczestnikami półkolonii, z którymi rozmawiali o bezpiecznych feriach. Wczorajsze spotkanie odbyło się na terenie słupskiej pływalni. Funkcjonariusze przypomnieli o zasadach szeroko rozumianego bezpieczeństwa i przeprowadzili doświadczenie, dzięki któremu dzieci zrozumiały istotę korzystania z odblasków.

Wczoraj funkcjonariusze słupskiej prewencji spotkali się z dziećmi, które wolny czas spędzały na pływalni. Jednym z punktów programu półkolonii było omówienie zasad bezpieczeństwa w czasie wolnym od szkoły i możliwość rozmowy z doświadczonymi policjantami z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku. Dzieci usłyszały o konieczności stosowania się do przepisów drogowych i o bezpiecznych zachowaniach w domu i w kontakcie z rówieśnikami oraz osobami obcymi.


Funkcjonariusze opowiedzieli o podstawowych zasadach bezpieczeństwa i przedstawili scenki sytuacyjne ukazujące sytuacje zagrażające życiu lub zdrowiu, a następnie zaprezentowali, w jaki sposób zadbać o bezpieczeństwo własne. Okazało się, że dzieci doskonale znają istotę używania elementów odblaskowych, które otrzymały w czasie spotkania z policjantami.