Dzisiaj na terenie gminy Kobylnica słupscy policjanci wraz z funkcjonariuszami straży gminnej rozdawali kierowcom lizaki w kształcie serca i ciepłe serdeczne uśmiechy. Na czekoladowym serduszku było przesłanie: „Jak kocha, to poczeka, kieruj się sercem”. Akcja została zorganizowana z okazji Dnia Świętego Walentego i miała na celu przypomnieć kierowcom, jak ważne jest stosowanie się do przepisów ruchu drogowego ze szczególnym zwróceniem uwagi na prędkość.

Dzisiaj słupscy policjanci przyłączyli się do akcji zorganizowanej przez Straż Gminną w Kobylnicy i wspólnie z funkcjonariuszami rozdawali kierowcom słodkie serduszka z przesłaniem: „Jak kocha, to poczeka, kieruj się sercem”. To już kolejna edycja walentynkowych działań, której celem jest uwrażliwienie kierowców na istotę konieczności jazdy zgodnie z przepisami ruchu drogowego i zwrócenie szczególnej uwagi na dostosowanie prędkości do panujących warunków na drodze i stosowanie się do ograniczeń.

Dzisiejsze działania były okazją do przeprowadzenia miłych rozmów z kierowcami i pogłębienia wiedzy na temat konieczności codziennej jazdy zgodnej z przepisami. Funkcjonariusze wyraźnie mówili, że nadmierna prędkość jest częstą przyczyną wypadków drogowych i podkreślali istotę bezpieczeństwa na drodze.

Tego typu akcje cieszą się dużym poparciem społecznym, dlatego już dziś zapowiadamy kolejne „działania walentynkowe” w 2021 r.