Policjanci przestrzegają przed nieuczciwymi ludźmi, którzy podając się za pracowników służb sanitarnych, oferują dezynfekcję pomieszczeń. Pamiętajmy o zasadzie ograniczonego zaufania. Nie dajmy się oszukać, nie wpuszczajmy do mieszkań takich osób i o każdym takim przypadku informujmy Policję.

Policjanci w ostatnim czasie otrzymali sygnały o przypadkach oszustw związanych z koronawirusem. Początkowo w sieci pojawiły się oferty sprzedaży środków m.in. amuletów czy cudownych herbatek, które mają rzekomo uchronić przed zachorowaniem na koronawirusa czy też w przypadku zarażenia spowodować cudowne ozdrowienie. Do funkcjonariuszy docierają również informacje o sytuacjach, w których oszuści, podając się za pracowników sanitarnych, oferują dezynfekcję i dekontaminację pomieszczeń.


Pamiętajmy, że przestępcy modyfikują swoje metody i wykorzystują zaufanie ludzi do instytucji, by pozbawić ich swoich oszczędności. Nie pozwólmy, by tym razem oszuści wykorzystali obecnie panującą sytuację i doprowadzili do utraty wartościowych przedmiotów czy pieniędzy.


Pamiętajmy, że pracownicy Inspekcji Sanitarnej nie oferują żadnych usług dyzynfekujących oraz dekontaminujących i zasadniczo nie odwiedzają mieszkańców w ich domach. Nie dajmy się zwieść, nie wpuszczajmy do mieszkań osób podających się za pracowników sanitarnych, nie kupujmy cudownych środków mających nas rzekomo uchronić przed zachorowaniem na koronawirusa czy nagle uzdrowić. O każdym tego typu przypadku informujmy Policję.