Wczoraj słupscy policjanci wyeliminowali z ulic 2 mężczyzn i 1 kobietę, którzy zdecydowali się wsiąść za kółko w stanie nietrzeźwości. Badania alkomatem wykazały, że mężczyźni mieli ponad 1,5 promila, a kobieta 3 promile alkoholu w organizmie. 50-latka miała też orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat więzienia, a kierowanie wbrew zakazowi sądowemu do 3 lat pozbawienia wolności.

Podczas kontroli wykonywanych wczoraj przez funkcjonariuszy słupskiej komendy w ręce mundurowych wpadły 3 osoby, które wsiadły za kierownicę, będąc w stanie nietrzeźwości. Pierwsza kontrola miała miejsce około godziny 11 na terenie gminy Główczyce. Dzielnicowi z tamtejszego komisariatu wyczuli alkohol od kierującego pojazdem marki Audi. Przeprowadzone badanie wykazało, że 20-latek ma ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

 

Druga kontrola odbyła się w Słupsku ok. godz. 15.00. Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego interweniowali wobec kobiety, która jak się okazało, wydmuchała 3 promile alkoholu. 50-letnia słupszczanka miała również orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

 

W trakcie kolejnej interwencji na ternie powiatu słupskiego funkcjonariusze wyczuli alkohol kierującego pojazdem marki Audi. 28-latek został przebadany alkomatem i okazało się, że w jego organizmie jest ponad 1,5 promila alkoholu.

 

W każdym przypadku policjanci uniemożliwili dalszą jazdę, zatrzymali prawo jazdy i sporządzili dokumentację służbową. Dalszej opieki wymagała nietrzeźwa kobieta, która została odwieziona na Izbę Wytrzeźwień. Niebawem wszyscy usłyszą zarzuty.

 

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat więzienia oraz wysoka kara finansowa, a także utrata uprawnień na minimum 3 lata, a za kierowanie wbrew zakazowi sądowemu do 3 lat pozbawienia wolności oraz dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.