Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Słupsk

Funkcjonariusze słupskiej komendy odwiedzili kilka salonów fryzjerskich, w których rozmawiali o obowiązku stosowania się do zaleceń sanitarnych. To już kolejne działania policjantów z wydziału prewencji prowadzone tuż po obluzowaniu następnych obostrzeń. W trakcie spotkań mundurowi zwracali uwagę m.in. na konieczność dezynfekowania narzędzi fryzjerskich, powierzchni, zakrywania ust i nosa oraz utrzymywania bezpiecznych odległości między stoiskami.

W kolejnym etapie luzowania obostrzeń w poniedziałek do pracy wrócili m.in. fryzjerzy. Wraz z otwarciem ich zakładów można było zobaczyć policjantów, którzy rozmawiali o bezpieczeństwie podczas pandemii i zwracali uwagę na dbanie o przestrzeganie przepisów. Mundurowi zwracali uwagę m.in. na obowiązek dbania o higienę, w tym dezynfekowania powierzchni i narzędzi fryzjerskich, zakrywania ust i nosa oraz zachowywania bezpiecznych odległości. Podczas spotkań z klientami i pracownikami zakładów fryzjerskich mundurowi rozdawali ulotki, w których zawarte są najważniejsze informacje dotyczące zachowywania środków ostrożności w czasie korzystania z różnego rodzaju usług.

Funkcjonariusze apelują o zdrowy rozsądek i stosowanie się do zaleceń. Pamiętajmy, że obluzowane obostrzenia nie zwalniają nas z obowiązku przestrzegania przepisów. Naszym wspólnym celem jest utrzymanie możliwie wysokiego poziomu zdrowia mieszkańców. Dlatego pamiętajmy o obowiązku zakrywania ust i nosa, o utrzymywaniu od siebie bezpiecznych odległości oraz o dbałości o higienę osobistą. Te i pozostałe zalecenia znajdują się na ulotkach, które jeszcze dzisiaj policjanci dostarczą do kolejnych miejsc.