Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Słupsk

Słupscy policjanci wspólnie z ratownikami WOPR spotkali się z turystami wypoczywającymi nad wodą. Celem działań prowadzonych w ramach akcji: „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” była promocja bezpieczeństwa. Poza omówieniem bezpiecznych zachowań nad morzem i nad jeziorem funkcjonariusze rozmawiali o bezpieczeństwie w ruchu drogowym i przekazywali opaski „niezgubki”. Działania cieszyły się dużym zainteresowaniem i uznaniem zarówno wśród dzieci, jak i ich opiekunów.

W trosce o bezpieczeństwo turystów funkcjonariusze słupskiej komendy regularnie spotykają się z osobami wypoczywającymi nad wodą. Kolejne działania prowadzone pod hasłem: „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” odbyły się wczoraj w Rowach i w miniony piątek nad jeziorem Gardno. Funkcjonariusze rozmawiali z dziećmi na temat podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas kąpieli, a dodatkowo przekazali najmłodszym opaski zakładane na ręce, w których zamieszcza się numer telefonu opiekuna na wypadek zagubienia się małoletnich.


Tego typu działania są też okazją do przeprowadzenia rozmów profilaktycznych z dorosłymi. Rodzice usłyszeli jak reagować w przypadku zagrożenia bezpieczeństwa podczas urlopu. Funkcjonariusze omówili problem alkoholu w połączeniu zarówno z kąpielami wodnymi, jak i ze sprawowaniem opieki nad małoletnimi. Na kanwie tegorocznych wypadków drogowych policjanci rozmawiali o istocie stosowania się do przepisów drogowych, z dużym zwróceniem uwagi na prędkość i alkohol oraz przewożenie swoich pociech w fotelikach ochronnych.


Pamiętajmy, że szeroko rozumiane bezpieczeństwo jest naszą wspólną sprawą. Z powodu pandemii koronawirusa tegoroczny wypoczynek wiąże się z dodatkowym zagrożeniem. Urlop nie zwalnia nikogo z przestrzegania przepisów i zaleceń sanitarnych. Bądźmy odpowiedzialni i ostrożni w kontaktach z innymi urlopowiczami.