Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Słupsk

Funkcjonariusz słupskiej drogówki będąc w czasie wolnym od służby doprowadził do zatrzymania poszukiwanego mężczyzny. Podejrzenia mundurowego wzbudziły zasłonięte tablice rejestracyjne mazdy, o czym powiadomił dyżurnego. Policjant by ułatwić patrolowi szybkie dotarcie do przemieszczającego się samochodu cały czas jechał za mazdą i na bieżąco informował dyżurnego o miejscu w którym się znajduje. Po zatrzymaniu 40-latka okazało się, że kierujący mazdą nie posiada uprawnień i jest osobą poszukiwaną.

Funkcjonariusz z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Słupsku będąc w czasie wolnym od służby, na stacji paliw zauważył mazdę z zakrytymi tablicami rejestracyjnymi. Zastany widok wzbudził podejrzenia policjanta, który nie spuszczał mazdy z oka i o wszystkim powiadomił dyżurnego jednostki. Policjant jechał za kierującym i utrzymywał łączność z dyżurnym, którego na bieżąco informował o swoim położeniu. Na wysokości miejscowości Bydlino patrol zatrzymał kierującego mazdą.

Mężczyzna początkowo tłumaczył, że powodem zasłonięcia tablic była potrzeba wykonania zdjęć do sprzedaży auta. Sprawdzenie w policyjnej bazie danych wykazało, że zatrzymany 40-latek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdem i jest osobą poszukiwaną. 

Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do aresztu, gdzie teraz odbywa zaległą  karę pozbawienia wolności. 40-latek wkrótce odpowie też za kierowanie pojazdem bez uprawnień, musi się także liczyć z konsekwencjami za zasłonięcie tablicy rejestracyjnej. Grozi mu grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów.

  • Policjant stoi przy radiowozie