Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Słupsk

Słupscy policjanci przystąpili do szczepień przeciw koronawirusowi. Pierwsze dawki przyjęli wczoraj w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Słupsku. Poddanie funkcjonariuszy szczepieniu to wyraz troski nie tylko o ich zdrowie, ale także o bezpieczeństwo ich rodzin i obywateli, z którymi mają codziennie bezpośredni kontakt.

24 marca br. w szpitalu tymczasowym na PGE Narodowym odbyła się inauguracja procesu szczepień służb mundurowych. Funkcjonariusze reprezentujący Policję, Państwową Straż Pożarną, Służbę Ochrony Państwa, Straż Graniczną oraz Służbę Więzienną przyjęli pierwsze dawki szczepionek przeciw COVID-19.

Wczoraj akcję szczepień rozpoczęli słupscy policjanci. W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Słupsku pierwszą dawkę przyjęło 50 funkcjonariuszy z różnych pionów. Szczepienia przebiegają bez przeszkód i odbywają się systematycznie. W najbliższym czasie kolejni policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku zostaną poddani szczepieniu.

Pamiętajmy, że przyjęcie szczepionki jest skutecznym sposobem walki z wirusem. Poddanie policjantów szczepieniu to wyraz troski o zdrowie ich samych, ich bliskich, ale także o bezpieczeństwo i ochronę obywateli, z którymi mają oni kontakt podczas zdarzeń, wypadków czy interwencji.