Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Słupsk

Ponad 300 interwencji w związku z nieprzestrzeganiem reżimu sanitarnego-tak przedstawiają się wyniki pracy słupskich policjantów w okresie majówki. 221 mandatów karnych, 96 pouczeń i 5 wniosków o ukaranie do sądu-takie konsekwencje ponieśli osoby, które zlekceważyły obowiązek zasłaniania ust i nosa. W trosce o bezpieczeństwo nas wszystkich policjanci apelują o stosowanie się do obowiązujących obostrzeń.

Za nami weekend majowy. W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców słupscy policjanci prowadzili wzmożone działania na rzecz walki z koronawirusem. W związku z lekceważeniem obostrzeń dotyczących obowiązku zakrywania ust i nosa, od 30 kwietnia mundurowi podjęli ponad 300 interwencji, w których trakcie nałożyli 221 mandatów karnych, sporządzili 5 wniosków o ukaranie do sądu i pouczyli 96 osób.

Analizując te dane, nasuwa się wniosek, że nie wszyscy zachowują się odpowiedzialnie. W trosce o zdrowie i życie nas wszystkich policjanci nadal będą reagować i dyscyplinować społeczeństwo. Wszystko po to, by zapobiegać rozprzestrzenianiu się choroby Covid-19.

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo jest naszym wspólnym dobrem. Dbajmy o siebie, swoich bliskich i o osoby, obok których przechodzimy. Bądźmy odpowiedzialni i używajmy środków ochrony osobistej. Wszystkie rekomendacje, przepisy i obostrzenia są dla naszego dobra. Nie zapominajmy o tym, że utrzymywanie dystansu, częste mycie rąk i ich dezynfekcja, a także zakrywanie ust i nosa są podstawowymi czynnościami, które pozwalają ograniczyć ryzyko zakażenia koronawirusem.