Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Słupsk

233 kontrole w ruchu drogowym, 4 zatrzymane prawa jazdy, 10 zatrzymanych dowodów rejestracyjnych, 24 zdarzenia drogowe i 4 kierujących po alkoholu. Kolejny wakacyjny weekend na drogach powiatu słupskiego za nami.

Kolejny wakacyjny weekend za nami. Pogoda sprzyja wypoczynkowi, a co za tym idzie, natężenie ruchu drogowego wzrasta. Słupscy policjanci nieprzerwanie prowadzą swoje działania na rzecz bezpieczeństwa osób przebywających w naszym regionie. W ubiegły weekend przeprowadzili 233 kontrole ruchu drogowego. Aż 150 z nich wykazało nieprawidłowości. Najpowszechniejszym z naruszeń jest niestety przekraczanie prędkości, do których dochodziło również w rejonie przejść dla pieszych, dlatego można było spotkać przy nich funkcjonariuszy. Nie można zapomnieć również o ostatniej zmianie przepisów ruchu drogowego, która przyznała pierwszeństwo pieszemu już podczas wchodzenia na przejście dla pieszych. Trudno jest odpowiednio wcześnie zareagować, gdy jedziemy za szybko.

Słupscy policjanci przeprowadzili 228 badań na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, pracowali na miejscu 24 zdarzeń drogowych, zatrzymali 10 dowodów rejestracyjnych i 4 prawa jazdy. Funkcjonariusze uniemożliwili dalszą jazdę 4 kierowcom, którzy wsiedli za kierownicę po alkoholu. Dwoje z nich było sprawcami zdarzeń drogowych. Alkohol, brawura, przemęczenie. Musimy pamiętać, że nasze wspólne bezpieczeństwo zależy przede wszystkim od nas samych. Wystrzeganie się tych podstawowych błędów z całą pewnością przyniesie korzyść wszystkim uczestnikom ruchu drogowego.

Pogoda niewątpliwe sprzyja również podróżom jednośladami. Pomimo wysokich temperatur zawsze warto korzystać z odzieży ochronnej, która jest jedynym zabezpieczeniem motocyklisty i niejednokrotnie minimalizowała ona skutki zdarzeń drogowych. Najważniejszym elementem stroju motocyklowego jest niewątpliwie kask, który zawsze musi być odpowiednio dopasowany, zapięty i posiadający stosowne certyfikaty. Kask, który w momencie zdarzenia spadnie z głowy, w niczym nie pomoże. Nie bez znaczenia jest również zachowanie na drodze. Zwróćmy szczególną uwagę na oznakowanie, bezpieczne wyprzedzanie i odpowiednią prędkość, dostosowaną do warunków ruchu. Dajmy się poznać od jak najlepszej strony.