Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Słupsk

Zarzuty niezatrzymania się do kontroli i kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości usłyszał 18-latek, który pomimo orzeczonego zakazu prowadzenia pojazdów wsiadł za kierownicę. Mężczyzna uciekł z miejsca kolizji i nie reagował na sygnały wydawane przez policjantów do zatrzymania. Gdy wpadł już w ich ręce, okazało się, że jest pijany.

W nocy z soboty na niedzielę policjanci słupskiej drogówki otrzymali informację, że kierujący seicento spowodował kolizję w Ustce i uciekł z miejsca. Funkcjonariusze ustalili kierunek jego jazdy i na wysokości ul. Portowej w Słupsku dali mu sygnał do zatrzymania się do kontroli. Mężczyzna odpowiedział ucieczką, wobec czego policjanci rozpoczęli pościg. Kilka chwil później był już w ich rękach.

Okazało się, że za kółkiem siedział 18-letni mieszkaniec powiatu sławieńskiego, który ma orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów do 2023 r. Pasażerem był z kolein 19-latek, który też miał orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów. Od kierującego policjanci czuli alkohol, a badanie wykazało, że ma go w swoim organizmie blisko 1,5 promila.

Mężczyźni zostali doprowadzeni do wytrzeźwienia, a kolejno przesłuchani. 18-latek usłyszał zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości i niezatrzymania się do kontroli. Wkrótce odpowie też za spowodowanie kolizji drogowej. Grozi mu do 5 lat więzienia. Ponadto sąd może orzec kolejny zakaz prowadzenia pojazdów.

  • nie zatrzymał się do kontroli drogowej, został zatrzymany