Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Słupsk

Okres wakacyjny zazwyczaj kojarzony jest z czasem urlopów, wypoczynku i beztroski. Czas wolny zwalnia nas z wielu obowiązków, jednak nigdy nie z dbania o bezpieczeństwo i przestrzegania przepisów. Dla policjantów jest to okres wzmożonych kontroli i aktywnych działań na rzecz walki z koronawirusem. Funkcjonariusze nieprzerwanie sprawdzają, czy mieszkańcy i turyści stosują się do obostrzeń i apelują o odpowiedzialność.

Sprawdzenia, kontrole i wzmożona aktywność w zakresie walki z koronawirusem podyktowane są troską o bezpieczeństwo nas wszystkich. Słupscy policjanci codziennie sprawdzają, czy mieszkańcy i turyści stosują się m.in. do obowiązku zakrywania ust i nosa w obiektach zamkniętych i interweniują wobec tych, którzy lekceważą przepisy i zalecenia sanitarne.


Jednocześnie funkcjonariusze przypominają o tym, że zakrywanie ust i nosa wymagane jest w pomieszczeniach zamkniętych, m.in. w środkach komunikacji publicznej, sklepach, urzędach. M.in. w tych miejscach należy spodziewać się większej ilości policjantów, którzy w trosce o bezpieczeństwo nas wszystkich będą reagować na zachowania niezgodne z prawem i egzekwować wprowadzone nakazy, zakazy i ograniczenia.


Policjanci powtarzają apele o dostosowanie się do obostrzeń, o zachowanie środków ostrożności i stosowanie się do obowiązujących przepisów. Nie luzujmy sami obostrzeń z powodu wakacji, urlopu i zwolnienia tempa. Zasłaniajmy usta i nos w miejscach, gdzie jest to wymagane i utrzymujmy bezpieczny dystans społeczny. Pamiętajmy, że w przypadku niestosowania się do obowiązujących obostrzeń, wprowadzonych w związku ze stanem epidemii, policjanci będą stanowczo reagować.


Wszyscy bądźmy odpowiedzialni. Bezpieczeństwo jest naszą wspólną sprawą!