Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Słupsk

Już niedługo...
Już za trzy tygodnie...
Przez eter przetoczy się Homen, Dziki Gon, Pomór.
Dasz się porwać?

"Pomór. Szeptowisko" to eksperymentalne, teatralne, wypełnione pieśniami i legendami słuchowisko radiowe, przygotowywane przez młodzieżową grupę teatralno-wokalną Materia Prima z udziałem Teatru Osobliwego, grupy teatralnej łączącej dzieci i młodzież o różnym stopniu niepełnosprawności.

Przywołujemy echa przeszłości, żeby przypomnieć sobie, że ludzie od wieków zmagali się z problemem, który dotyka nas bardzo współcześnie - z problemem choroby, zarazy, plagi, niewiadomej. Pogrążamy się w starych legendach z północy, wschodu i południa w poszukiwaniu uniwersalnej recepty na przetrwanie.

Podstawą do stworzenia scenariusza i tekstów pieśni były zbiory XIX-wiecznego pioniera polskiej folklorystyki Kazimierza Władysława Wójcickiego, ale w naszym słuchowisku pobrzmiewają echa i starszych źródeł, między innymi Eddy Poetyckiej, najstarszego zabytku piśmiennictwa islandzkiego.

Słuchowisko będzie dostępne na kanale YouTube Słupskiego Ośrodka Kultury oraz na platformach streamingowych - Spotify, Tidal, etc.

Scenariusz, teksty pieśni i reżyseria: Anna Rau
Muzyka: Miłosz Sienkiewicz, Anna Rau
Realizacja akustyczna: Miłosz Sienkiewicz
Projekt jest podsumowaniem warsztatów odbywających się w Teatrze Rondo i Emceku. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury Kultura - Interwencje 2021 oraz ze środków miasta Słupska.
Opracowanie graficzne - Paweł Sadowski