Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Słupsk

Październik za oknem mieni się kolorami i taki też będzie klubowy repertuar - bardzo różnorodny. Pokażemy filmy zarówno polskie jak i zagraniczne, fabularne i dokumentalne, kameralne i zrealizowane z rozmachem, kontemplacyjne i takie, które trzymają w napięciu do ostatniej minuty.

Miesięczne spotkania DKF Projekcja rozpoczniemy 7 października seansem przepięknie sfilmowanego, medytacyjnego, czarno-białego dokumentu Gunda. Tytułowa świnia mieszka na farmie i właśnie została mamą gromadki prosiąt. Victor Kossakowski obserwuje z bliska pierwsze tygodnie ich życia, a dzięki temu, że kamera pracuje na wysokości oczu zwierząt, daje nam szansę, by spojrzeć na świat z nieco innej perspektywy.

Gunda

W kolejny czwartek, 14 października, pokażemy najnowszy film Wojtka Smarzowskiego Wesele. Choć tytuł brzmi znajomo, tym razem reżyser zabiera widzów na przyjęcie ślubne Anno Domini 2021. Nie ulega jednak wątpliwości, że ponownie będzie ono pretekstem do przyjrzenia się nie tylko polskim obyczajom, ale też nie zawsze łatwej przeszłości.

Wesele

Spore emocje towarzyszyć nam będą również 21 października, tym razem za sprawą meksykańskiego reżysera Michela Franco. Jego Nowy porządek, nagrodzony Srebrnym Lwem w Wenecji, to wbijająca w fotel mieszanka thrillera i dramatu, roztaczająca przed widzami szokującą wizję najbliższej przyszłości. Film rozpoczyna się w momencie, w którym biedni występują przeciw bogatym, kolorowi przeciw białym, wojsko przeciw społeczeństwu, a ulice bierze we władanie chaos.

Nowy porządek

Październikowe seanse zakończymy jedną z najbardziej wyczekiwanych premier ostatnich lat. Mowa oczywiście o Diunie w reżyserii Denisa Villeneuve'a. O tym jak Kanadyjczyk poradził sobie z przeniesieniem na duży ekran powieści Franka Herberta będzie można przekonać się 28 października.

Diuna

Seanse DKF PROJEKCJA odbywają się w sali kina Rejs (Emcek, al. 3 Maja 22) zawsze o godzinie 18:00. Prelekcje przed filmami wygłosi Anna Patalon - absolwentka prawa i filozofii, pasjonatka kina.

Październikowy karnet w cenie 52zł można kupić wyłącznie w kasie kina, najpóźniej przed pierwszym klubowym seansem w miesiącu.

logotypy

Działalność DKF Projekcja jest realizowana przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz Miasta Słupska.