Zapraszamy na pierwsze w tym roku seanse Dyskusyjnego Klubu Filmowego PROJEKCJA, który od 1 stycznia 2022 dla upamiętnienia jego założycielki i wieloletniej prelegentki nosi imię Grażyny Bożek-Szczepłockiej.

Spotkania styczniowe rozpoczniemy seansem Licorice Pizza. Nieco enigmatyczny tytuł odnosi się do sieci sklepów z płytami winylowymi, które funkcjonowały w Południowej Kalifornii w czasach młodości reżysera Paula Thomasa Andersona. To właśnie realia Los Angeles lat 70. i 80. XX wieku staną się tłem dla opowieści o dorastaniu i pierwszym miłosnym zauroczeniu. W filmie, oprócz sporej dozy nostalgii, znajdziemy również wiele doskonałej muzyki, w tym utwory Davida Bowiego, The Doors i Paula McCartneya z zespołem Wings.

 Licorice Pizza

W kolejnym tygodniu pokażemy nagrodzony Złotą Palmą w Cannes Titane Julii Ducournau. Autorka kultowego Mięsa ponownie wystawia na próbę naszą wrażliwość serwując widzom epicki spektakl, jednocześnie brutalny i zabawny, będący wariacją na temat ludzkiego ciała - jego granic i przemian. Bohaterka jej filmu, Alexia, morduje bez mrugnięcia okiem. Kiedy w ślad za nią rusza kordon policji, dziewczyna musi się na pewien czas ukryć. W międzyczasie zachodzi jednak w ciążę z... samochodem.

 Titane

Miesiąc zakończymy kameralnym, przepełnionym czułością czarno-biały obrazem Mike'a Millsa C’mon C’mon. To pierwszy od czasów Jokera tytuł, w którym zobaczymy Joaquina Phoenixa. Jego bohater – Johnny, dziennikarz radiowy – uczy się uważnie słuchać, budować trwałe więzi, naprawiać błędy przeszłości i... przytulać. Skupiony wokół najważniejszych relacji C'mon C'mon buduje mosty pomiędzy pokoleniami, dodaje otuchy i działa terapeutycznie. Dowodzi też, że najmłodsze pokolenie ma nam do zaoferowania o wiele więcej, niż sądzimy.

 C mon C mon

Seanse klubowe odbywają się w sali kina Rejs (Emcek, al. 3 Maja 22) w czwartki o godzinie 18:00. Prelekcje przed filmami wygłosi Anna Patalon - absolwentka prawa i filozofii, pasjonatka kina.

 

Harmonogram pokazów:

13 stycznia godz. 18:00 - Licorice Pizza

20 stycznia godz. 18:00 - Titane

27 stycznia godz. 18:00 - C’mon C’mon

 

Styczniowy karnet w cenie 39zł można kupić wyłącznie w kasie kina, najpóźniej przed pierwszym seansem w miesiącu.