Tematem przewodnim drugiego etapu konkursu "MOBILNA FOTOGRAFIA" był kolor.

Spośród przesłanych prac jury postanowiło wyróżnić i nagrodzić następujące prace:

1. Miejsce –Jarema Bezdel

- zagłębiając się w książkach o pracach plastycznych i fotograficznych znajdziemy wiele informacji o kolorze, jego zastosowaniu i postrzeganiu. To jak dany kolor jest odbierany zależy w dużej mierze od jego ilości i otoczenia co bardzo dobrze wykorzystał tu autor tego zdjęcia. Pozbawione wyraźnego koloru ciemne otoczenie pozwala na wydobycie wyjątkowej kolorystyki meduz.

0 miejsce 1 Jarema Bezdel 1

 

2. Miejsce – Marika Konat

- wykonując fotografię decydujemy jak dany obiekt ma być odebrany. Pomocne przy tym są kolory i skojarzenia z nimi związane. Wybranie odpowiedniej barwy jest kluczowe. Pokazanie obiektu zgodnie z jego naturalnym wyglądem może sprawić że przejdziemy obok zdjęcia obojętnie. Jeśli jednak jak autorka wykorzystamy kolor w oświetleniu i otoczeniu scena staje się ciekawsza, budzi w nas pewne emocje i zmienia odbiór przedmiotu.

0 miejsce 2 Marika Konat Piekło niebo 03 1

 

3. Miejsce – Michał Kaliszewski

- jeśli nie dysponujemy kolorowym oświetleniem, a chcemy zmienić postrzeganie obiektu  możemy zmienić tylko tło jak autor tego zdjęcia. Zmiana stonowanego naturalnego otoczenia na wielobarwny fragment może stworzyć żywe i ciekawe fotografie pomimo szarości naszego obiektu.

0 miejsce 3 Michał Kaliszewski zuk

 

W drugim etapie konkursu wzięły udział prace nadesłane przez: Jaremę Bezdela, Marikę Konat, Michała Kaliszewskiego, Joannę Bartnicką, Katarzynę Barszcz, Lidię Serafin, Mariusza Iwańskiego, Monikę Płuciennik, Oliwię Banaszewską, Bawła Brylowskiego, Szymona Wojewodę, Witolda Podhajskiego i Wojciecha Mikulińskiego. Dziękujemy wszystkim autorom zdjęć i gratulujemy zwycięzcom.