Wakacje w pełni, sezon urlopowy trwa, podpowiadamy więc jak efektywnie i przyjemnie wykorzystać czas wolny, spędzając go najlepiej wspólnie z nami przed kinowym ekranem.

W dniach 3-7 sierpnia zachęcamy do udziału w 20. Objazdowym Festiwalu Filmowym WATCH DOCS. Prawa człowieka w filmie. W programie tegorocznej edycji znalazło się 15 tytułów, które poruszają szeroki wachlarz tematów - od wojny w Ukrainie, przez ekologię i prawa kobiet, po emigrację. Wybranym seansom towarzyszyć będą dyskusje i warsztaty, a po sobotnich pokazach w Domówce zapraszamy na Watch Docs Afterparty. Wstęp na wszystkie filmy i wydarzenia w ramach festiwalu jest bezpłatny.

Objazdowy Watch Docs 2022

O tym, że o ważnych sprawach można mówić również w lekki sposób przekonują twórcy polskiej komedii Każdy wie lepiej. Patchworkowa rodzina, którą próbują stworzyć bohaterowie filmu - Ania i Grzesiek, będzie musiała sprostać nie tylko licznym wyzwaniom jakie stawia przed nimi nowy związek, ale także uknutej przez bliskich intrydze. W gwiazdorskiej obsadzie obok Joanny Kulig zobaczymy m.in. Grażynę Szapołowską i Andrzeja Seweryna.
W podobnie rozrywkowym tonie utrzymane są Greckie wakacje - rozgrzewająca serce opowieść o poszukiwaniu szczęścia (pokaz przedpremierowy już 4 sierpnia), a także wyróżniona Europejską Nagrodą Filmową dla najlepszej komedii Ninjababy - oryginalna i szalenie zabawna historia o przyspieszonym dojrzewaniu.

Każdy wie lepiej

kadr z filmu Każdy wie lepiej

Wśród proponowanych tytułów znalazła się również brawurowa, pełna humoru i werwy adaptacja arcydzieła Balzaka - Stracone złudzenia. Najważniejsza tegoroczna francuska produkcja (nagrodzona 7 statuetkami na rozdaniu Cezarów!) choć ubrana w XIX-wieczny kostium trafia w samo sedno współczesnych debat o awansie społecznym, przywilejach, elitach, mediach i pracy w kulturze. Wszystko to znajdziemy w historii młodego poety Luciena, który stanie przed dylematem: pozostać wiernym kiepsko sprzedającej się sztuce, czy zasilić szeregi świetnie opłacanych, ale pozbawianych skrupułów dziennikarzy.

Stracone złudzenia

kadr z filmu Stracone złudzenia

Tradycyjnie w okresie wakacji dbamy, by w repertuarze nie zabrakło również nowych i ciekawych propozycji dla młodych widzów. Sierpień otworzy DC Liga Super-pets - historia zwierzaków ze schroniska, które wyposażone w różne moce, ruszają pod wodzą psa Krypto na ratunek superbohaterom. W następnych tygodniach pojawi się opowieść o nastolatce opiekującej się przypadkowo znalezionym białym lwiątkiem - Lena i Śnieżek, kolejna część przygód żółtych stworków i ich pana - Minionki: Wejście Gru, a także zrealizowany w duchu Indiany Jonesa Kurozając i zagadka chomika ciemności. Historia żądnego przygód pół kurczaka a pół zająca, który pragnie udowodnić światu, że nawet ktoś tak nietypowy jak on może zostać bohaterem, stała się również inspiracją do kolejnych warsztatów familijnych, na które zapraszamy 28 sierpnia (zasady uczestnictwa w opisie filmu).

Kurozając i zagadka chomika ciemności foto

kadr z filmu Kurozając i zagadka chomika ciemności

Bilety na seanse sierpniowe można nabyć w kasie kina oraz w sprzedaży internetowej na stronie Ekobiletu. Jednocześnie przypominamy, że w okresie wakacji kasa czynna jest od środy do piątku w godzinach 14:00-18:00 oraz 30 minut przed każdym seansem.