Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku przez całe wakacje prowadzą działania, które mają wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa nad wodą. Wczoraj funkcjonariusze uczestniczyli w spotkaniu zorganizowanym przez opiekunów kolonii, która przyjechała do Rowów w gminie Ustka z województw małopolskiego i mazowieckiego. Dzieci dowiedziały się od mundurowych o podstawowych zasadach, które obowiązują w trakcie wakacji nad wodą.

Kolejne dni wakacji za nami i kolejny raz policjanci rozmawiali z dziećmi o zagrożeniach, jakie niosą za sobą nieodpowiedzialne zachowania nad wodą. Tym razem spotkanie odbyło się w jednym z ośrodków w Rowach w gminie Ustka, a dzieci, które będą przez najbliższe tygodnie wypoczywały na naszym terenie, przyjechały z województw mazowieckiego i małopolskiego. Funkcjonariusze apelowali do opiekunów kolonii o kąpanie się tylko w wyznaczonych miejscach i tych, które są strzeżone przez ratowników. Ważnym punktem spotkania było również wskazanie, jak istotne jest zapewnienie odpowiedniej opieki dzieciom, które powinny być pod stałym nadzorem dorosłych. Wyposażenie najmłodszych w opaski zawierające numer kontaktowy do opiekuna, w przypadku zgubienia się dziecka, pozwoli na jego szybki powrót pod opiekę dorosłego.

Spotkanie odbyło się w ramach akcji informacyjno-edukacyjnej pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, której partnerem jest Fundacja PZU. W ramach akcji został również ogłoszony konkurs plastyczno-filmowy pn. „Artystyczny przeWODNIK”, promujący bezpieczne przebywanie w wodzie i nad wodą oraz zdrowy tryb życia.