Dyskusyjny Klub Filmowy PROJEKCJA imienia Grażyny Bożek-Szczepłockiej serdecznie zaprasza w grudniu na czwartkowe pokazy w kinie REJS.
Każdy seans poprzedzony jest prelekcją, a po filmie zapraszamy do sali Tango na rozmowę przy kubku gorącej herbaty...
 DKF obrazek

 

 

Na pełny etat foto 2

1 grudnia, godz. 18.00 - NA PEŁNY ETAT
reż. Éric Gravel
Marie dokłada wszelkich starań, by pogodzić wychowanie dwójki dzieci z pracą w jednym z luksusowych paryskich hoteli. Nie jest to łatwe, zwłaszcza że mieszka poza miastem, a codzienne dojazdy zajmują jej sporo czasu w i tak napiętym już grafiku.

 

Hamlet Syndrome 5 Small Copyright Piotr Rosolowski

8 grudnia, godz. 18.00 - SYNDROM HAMLETA
reż. Elwira Niewiera i Piotr Rosołowski
Punktem wyjścia tego dokumentu są przygotowania do spektaklu teatralnego luźno opartego na motywach szekspirowskiego „Hamleta”. Próby w połączeniu z wejściem w prywatne życie bohaterów tworzą poruszający portret pokolenia, które chce zmierzyć się z wojenną traumą i bolesną przeszłością, która teraz, po inwazji Rosji na Ukrainę, staje się zarówno ich teraźniejszością.

 

Tonia foto

15 grudnia, godz. 18.00 - TONIA
reż. Marcin Bortkiewicz
Tytułowa bohaterka mieszka z babcią oraz ojcem, który nadużywa alkoholu i stracił swoją pracę. Babcia postanawia wysłać go na trzy miesiące do pracy na budowie we Włoszech. Tonia zrobi wszystko, co w jej mocy, aby udaremnić ten plan.
Po seansie spotkanie z reżyserem Marcinem Bortkiewiczem poprowadzi dziennikarz i krytyk filmowy Rafał Pawłowski

 

Nitram foto

22 grudnia, godz. 18.00 - NITRAM
reż. Justin Kurzel
Bohaterem opartego na faktach filmu jest Martin Bryant, który w kwietniu 1996 roku zabił 35 osób w wakacyjnym ośrodku na Tasmanii. Opowiadając o największej masakrze w dziejach Australii, reżyser umieszcza przemoc poza ekranem. Z detektywistyczną pasją śledzi za to okoliczności, jakie doprowadziły zagubionego i niestabilnego psychicznie mężczyznę do dnia, w którym legalnie sprzedano mu broń.

 

 

Piec diablow baner

29 grudnia, godz. 18.00 - PIĘĆ DIABŁÓW
reż. Léa Mysius

Młodziutka Vicki ma niezwykły dar: potrafi chwytać, zapamiętywać i odtwarzać wszystkie możliwe zapachy. Z pozoru poukładane życie całej rodziny zaburza pojawienie się Julii, dawno niewidzianej, tajemniczej siostry męża Joanne, mamy Vicki. Dziewczynka zaintrygowana niespodziewaną wizytą ciotki, „kradnie” jej zapach i odkrywa, że dzięki niemu może przenieść się w przeszłość Julii, poznając skrywane od lat sekrety swojej rodziny.

 

 

Ze względu na świąteczno-sylwestrowe okoliczności karnet DKF obejmuje do wyboru cztery lub pięć seansów.