14 lutego 1991 roku odbył się oficjalnie pierwszy pokaz w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego "Projekcja", który dzisiaj nosi zaszczytne imię swojej założycielki Grażyny Bożek-Szczepłockiej.

Hołubimy tę datę i świętujemy wspólnie z widzami w trakcie tradycyjnego już maratonu pod hasłem "Z miłości do kina". W tym roku 32. rocznicę powstania DKF będziemy uroczyście obchodzić w sobotę, 11 lutego.

 

Z miłości do kina SOK strona

 

Rozpoczniemy o godz. 17:00 w klubie pARTer Emceku koncertem Piosenek Walentynkowych. Na scenie wystąpią wokaliści Strefy Wokalu i Studia Piosenki SOK pod kierunkiem i z udziałem Aleksandry Cybuli i Darii Korowajczyk.

Na filmową część wieczoru złożą się dwa przedpremierowe pokazy:
- godz. 18:00 - Turkusowa suknia - wzruszająca, pełna lokalnego, marokańskiego kolorytu opowieść o różnych odcieniach miłości
- godz. 21:00 - W gorsecie - ponadczasowa, uniwersalna historia o wolności, ukazana przez pryzmat cesarzowej Elżbiety, legendarnej Sisi, skandalistki, buntowniczki, najpiękniejszej i najbardziej intrygującej kobiety tamtej epoki.

Na uczestników maratonu czekają dodatkowe atrakcje w postaci konkursu filmowego z nagrodami oraz poczęstunku między seansami.

 

 

Turkusowa suknia plakat mały

11 LUTEGO GODZ. 18.00
TURKUSOWA SUKNIA

Le Bleu du caftan
Francja, Maroko, Belgia, Dania 2022, 124 min

reżyseria: Maryam Touzani
scenariusz: Maryam Touzani
zdjęcia: Virginie Surdej
muzyka: Kristian Eidnes Andersen
obsada filmu: Lubna Azabal, Saleh Bakri, Ayoub Messioui

Halim jest krawcem zajmującym się szyciem tradycyjnych marokańskich kaftanów, których stworzenie wymaga niezwykłej pieczołowitości, wyczucia piękna, umiejętności i czasu. Wraz z żoną Miną prowadzą swój zakład i wiodą spokojne, pozornie szczęśliwe życie. Oboje jednak starają się odrzucić prawdę i żyć jak do tej pory. A prawda jest taka, że Halim jest gejem, a Mina powoli umiera na nowotwór. Sytuacja zmienia się wraz z pojawieniem się Youssefa, praktykanta, którego zatrudniają i którego zaczyna łączyć z Halimem coraz silniejsza więź uczuciowa.

Czule, delikatnie, empatycznie o relacjach, miłościach, pragnieniach, smutkach i ostatecznych rozstaniach.

 

 

W gorsecie plakat 2 mały

11 LUTEGO GODZ. 21.00
W GORSECIE

Corsage
Austria, Francja, Niemcy, Luksemburg 2022, 113 min

reżyseria: Marie Kreutzer
scenariusz: Marie Kreutzer
zdjęcia: Judith Kaufmann
muzyka: Camille
obsada: Vicky Krieps, Florian Teichtmeister, Katharina Lorenz, Colin Morgan

Cesarzowa Elżbieta, skandalistka wiedeńskiego dworu, robi wszystko, by współtworzyć swój mit. U progu 40 urodzin, które według opinii publicznej są ostatecznym końcem jej młodości, Sisi za wszelką cenę chce zadbać o swój wizerunek.

Cesarzowa Sisi jest jedną z największych wiedeńskich atrakcji turystycznych, jej twarz widnieje na niezliczonych pamiątkach, a klasyczna już trylogia filmowa z Romy Schneider wyświetlana jest w austriackiej telewizji w każde Święta. Jej wizerunek jest jednak zatrzymany w czasie, reżyserka Marie Kreutzer sięga po inny moment życiowy znanej postaci – ukazuje Elizabeth kiedy kończy 40 lat i zaczyna być postrzegana przez pryzmat swojego wieku, nie dokonań czy aspiracji. Sisi pragnie uniknąć wtłoczenia w sztywny gorset oczekiwań, chce równocześnie zabezpieczyć swoje dziedzictwo.

 

Bilety:
karnet na całość: 40,00 zł - link do sprzedaży on-line
bilet na pojedynczy seans: 25,00 zł
bilet na koncert: 5,00 zł

 

 

Z miłości do kina FB post