Tradycyjnie już zapraszamy naszych młodych widzów i ich opiekunów na niedzielny poranek filmowy, a po seansie na familijne warsztaty plastyczne.

 

WARSZTATY FAMILIJNE asteriks i obeliks sredni na stronę

 

W tym miesiącu spotykamy się 19 lutego na pokazie filmu "Asteriks i Obeliks. Imperium smoka". Na warsztatach - zainspirowani filmem - wykonamy kukiełkę smoka, mitologicznej istoty odgrywającej znaczącą rolę w chińskiej kulturze.

Początek seansu o godzinie 11.45. Z biletem na film warsztaty są bezpłatne. Liczba miejsc jest jednak ograniczona, a w sprawie zapisów prosimy o kontakt z kinem Rejs (tel. 507 846 243).

 

Asterix i Obelix foto 2

 

ASTERIX I OBELIX: IMPERIUM SMOKA

Astérix et Obélix, l'Empire du milieu
Francja 2023, 111 min

reżyseria: Guillaume Canet
scenariusz (na podstawie postaci René Goscinny’ego): Guillaume Canet, Julien Hervé, Philippe Mechelen
zdjęcia: André Chemetoff
muzyka: Matthieu Chedid
obsada: Guillaume Canet, Gilles Lellouche, Pierre Richard, Marion Cotillard, Vincent Cassel

Jest rok 50 p.n.e. W wyniku zamachu stanu przeprowadzonego przez zdradzieckiego księcia cesarzowa Chin zostaje uwięziona. Córka porwanej władczyni, księżniczka Sass-Yi wraz ze swoim wiernym ochroniarzem i fenickim kupcem wyrusza do odległej Galii, aby szukać pomocy dla swojego kraju. Tak oto poznaje Asteriksa i Obeliksa, dwóch dzielnych bohaterów, którzy nie cofną się przed niczym, aby zaprowadzić ład i porządek wszędzie tam, gdzie panuje chaos i bezprawie… Oraz wszędzie tam, gdzie można przy okazji smacznie podjeść.

Galowie z wielką chęcią przystają na prośbę księżniczki i wspólnie z jej przyjaciółmi oraz odpowiednim zapasem magicznego napoju wyruszają w długą i pełną przygód podróż na Daleki Wschód. Jednak oko na to wszystko ma także słynny wróg Asteriksa i Obeliksa, Juliusz Cezar, który jest żądny nowych zdobyczy i zbiera potężną armię, aby podbić orientalną krainę po drugiej stronie globu.