Osuszanie ścian wewnętrznych – jaka metoda przeniesie najlepsze rezultaty?

Usługa profesjonalnego osuszania ścian jest potrzebna, gdy nasz dom zostanie zaatakowany przez nadmierną wilgoć lub dotknięty klęską powodzi. Aby zminimalizować straty, należy jak najszybciej wezwać doświadczoną ekipę, która przeprowadzi kompleksowe osuszanie ścian wewnętrznych. To dosyć złożony proces składający się z kilku faz. Postanowiliśmy sprawdzić, na czym dokładnie polega cała procedura oraz ile czasu mogą zająć niezbędne prace.

Etap I: Identyfikacja problemu

Aby uzyskać trwałe rezultaty, które utrzymają się z czasem, niezbędna jest rozszerzona diagnostyka, która ma wskazać istniejące usterki, a także potencjalne zagrożenie. Jakie są najczęstsze przyczyny nadmiernej wilgoci? Głównie nieszczelność w sieci wodno-kanalizacyjnej, wadliwe ocieplenie domu, nieszczelny dach, a także niesprawna wentylacja. Oczywiście jesteśmy narażenie także na klęski naturalne, takie jak np. powódź. Rozszerzona diagnostyka pozwala dobrze zidentyfikować problem i zaplanować optymalne działania naprawcze.

Etap II: Usuwanie usterek i zagrożeń

Po zakończeniu etapu diagnostyki można przejść do usuwania wszystkich usterek oraz potencjalnych zagrożeń, które mogłyby doprowadzić do nawrotu problemu w przyszłości. Niekiedy konieczne może być wezwanie ekipy remontowej, np. gdy winowajcą jest nieszczelny dach lub ocieplenie. Firma odpowiedzialna za osuszanie ścian wewnętrznych zajmie się natomiast nieszczelnościami w instalacji wodno-kanalizacyjnej, a także niesprawną wentylacją.

Etap III: Likwidacja szkód wyrządzonych przez wilgoć

Po skrupulatnym usunięciu wszystkich mankamentów można przejść do usuwania szkód wyrządzonych przez nadmierną wilgoć. W tym celu potrzebne są nowoczesne osuszacze, które pozwalają wyeliminować nagromadzoną wilgoć, także w trudno dostępnych miejscach, takich jak dach, ściany, czy przestrzenie podpodłogowe. Na tym etapie niezwykle istotna jest skrupulatność. Niektóre obszary warto suszyć kilkukrotnie, aby uzyskać stuprocentową gwarancję, że nie została tam wilgoć.

Etap IV: Odgrzybianie i ozonowanie

Jeśli nasz dom był dotknięty problemem wilgoci, istnieje spore ryzyko, że doszło do rozwinięcia nieproszonych gości w postaci grzybów oraz pleśni. W takich sytuacjach należy przeprowadzić profesjonalne odgrzybianie oraz ozonowanie. Jest to niezbędne, aby przywrócić odpowiednie warunki mieszkaniowe i wyeliminować potencjalne czynniki zagrażające zdrowiu domowników.

Etap V: Sporządzanie dokumentacji

Liczne problemy związane z wilgocią w domu podlegają pod odszkodowanie z tytułu wykupionego ubezpieczenia. Rzetelna firma, które prowadzi osuszanie podposadzkowe warszawa zajmie się sporządzeniem kompletnej dokumentacji. Jest to gwarancja wysokiej jakości przeprowadzonych usług, a także cenne wsparcie przy dążeniu do satysfakcjonującego odszkodowania. W ostatniej fazie działania, klienci otrzymują także cenne wskazówki, które pozwalają lepiej zabezpieczyć dom przed ponownym wystąpieniem problemu wilgoci.