Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Słupsk

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z autorem publikacji "Archiwum Polskiego Rocka" Danielem Wolakiem w czwartek, godz. 17. Będzie to inauguracja tegorocznego festiwalu Niemen Non Stop!
Wstęp wolny

 

Czytelnia | czwartek, 21 października | godz. 17

Naszym gościem będzie Daniel Wolak - autor publikacji "Archiwum Polskiego Rocka - katalog polskich płyt z muzyką rockową w latach 1960-2019"

Rozmowę z autorem, uatrakcyjni muzycznymi pejzażami wokalistka Aleksandra Barcikowska (I nagroda konkursu piosenki Scen@Niemena 14. edycji festiwalu) oraz Karol Malczewski, jako akompaniator na fortepianie. 

Spotkanie poprowadzi Piotr Nowak.


Archiwum Polskiego Rocka, to jedyny w swoim rodzaju katalog polskich płyt z muzyką rockową, które zostały wydane w latach 1960-2019. Ponad 900 stron w formacie A4 zawierają pełny opis dyskografii ponad 900 zespołów czyli 10500 płyt. Dodatkowo czytelnik ma dostęp do większości okładek, tyłów i labeli płyt po zeskanowaniu kodu QR.

Katalog książkowy powstał na podstawie witryny internetowej Archiwum Polskiego Rocka, założonej i od 20. lat aktualizowanej przez Daniela Wolaka. W 1998 roku, realizując pracę dyplomową, Wolak postanowił uzupełnić niemieckie kompendium muzyki rockowej autorstwa Klausa-Dietera Tilcha „Popular Music Archive”. Projekt przerodził się w samodzielną stronę, która zaczęła funkcjonować 9 lipca 2000 roku.

Daniel Wolak


15. Festiwal Młodych Talentów NIEMEN NON STOP NORWID | 21-24 październik 2021 r.

plakat promujący wydarzenie

15. edycja festiwalu jest z jednej strony kontynuacją wcześniejszych wydarzeń, z drugiej zaś, w związku z okrągłą rocznicą, czymś w rodzaju podsumowania, stąd artyści związani z naszą sceną już wcześniej. Przede wszystkim jednak stawiamy tym razem na artystyczne powiązania między Czesławem Niemenem i Cyprianem Norwidem, odpowiadając tym samym na zaproszenie organizatorów składających wniosek do Senatu, by festiwal stał się jednym z ważniejszych wydarzeń obchodów Roku Norwida 2021 w przestrzeni kultury, jego podsumowaniem czy nieomal zamknięciem. Festiwal został bowiem wpisany do krajowego programu obchodów Roku Norwidowskiego. Do udziału w wydarzeniu zapraszamy zatem młodych, choć już dojrzałych artystycznie wykonawców, nagrodzonych niegdyś w Konkursie Piosenki scen@niemena, interesujących muzycznie, którzy pokażą się we własnym repertuarze, ale też w nowych, oryginalnych, interpretacjach duetu Cz. Niemen-C.Norwid.

W programie sesja naukowa i panel dyskusyjny NIEMEN NON STOP IX: "Z Norwidem W dwusetną rocznicę urodzin poety" Ośrodka Badań nad Twórczością C. Norwida KUL, spektakl Teatru Tańca ENZA "Nuta Norwida", wystawy ("Wydawnictwa płytowe Cz. Niemena" oraz grafik "Niemenowsko-Norwidowskie impresje w kresce Katarzyny Tomasiak") i oczywiście koncerty: Marty Zalewskiej z zespołem (rock), Macieja Fortuny z zespołem (jazz) oraz Natalii Niemen z zespołem w programie ,,Niemen mniej znany’’.

Zadanie zrealizowano ze środków Województwa Pomorskiego.

Zadanie jest współfinansowane ze środków otrzymanych od Miasta Słupsk.

Festiwal odbywa się pod Honorowymi Patronatami: Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, Marszałka Województwa Pomorskiego Mieczysława Struka, Prezydent Miasta Słupska Krystyny Danileckiej-Wojewódzkiej.

WIĘCEJ NA  http://www.niemennonstop.pl/index.php/15.Festiwal-Mlodych-Talentow-NIEMEN-NON-STOP-NORWID