Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Słupsk

Zbliża się okres Święta Zmarłych. W związku z przygotowaniami wielu z nas już odwiedza groby najbliższych. Zdecydowanie więcej nas będzie na cmentarzach w ostatnich dniach października i pierwszych dniach listopada. Wzorem poprzednich lat słupscy policjanci będą dbać o nasze bezpieczeństwo. Jednak, aby uchronić się od nieprzyjemnych zdarzeń, już dziś przypominają o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa.

Zbliżający się okres Święta Zmarłych to m.in. czas na zakupy zniczy i na przygotowanie grobów. Już widać nieco wzmożony ruch na cmentarzach. Znacznie większy będzie w ostatnich dniach października i pierwszych dniach listopada. W trosce o bezpieczeństwo nas wszystkich słupscy policjanci przypominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa i apelują o stosowanie się do wskazówek.

Miejmy świadomość tego, że nie wszyscy wybierają się na cmentarze z myślą o odwiedzeniu grobów najbliższych. Apelujemy, aby nie zabierać ze sobą wartościowych przedmiotów, większej kwoty pieniędzy. Przedmioty, na których nam zależy, trzymajmy w miejscach trudno dostępnych dla kieszonkowca. Nie chowajmy w łatwo dostępnych torebkach lub saszetkach. Złodzieje-włamywacze, kieszonkowcy mogą starać się wykorzystać ten czas dla siebie. Tłok na cmentarzach czy w środkach komunikacji miejskiej sprzyja takim przestępstwom. Bądźmy czujni i ostrożni. Musimy również pamiętać, o odpowiednim zabezpieczeniu mieszkań. Przed wyjściem, sprawdźmy, czy okna i drzwi są zamknięte. Poprośmy zaufanego sąsiada o czujność.

Jak każdego dnia, w trakcie codziennych służb policjanci już patrolują okolice nekropolii, natomiast wzmożone działania będą prowadzone w najbliższych dniach. Więcej funkcjonariuszy będzie można spotkać na cmentarzach i na drogach oraz trasach dojazdowych.


Funkcjonariusze pomogą wszystkim bezpiecznie spędzić ten szczególny czas. Pokierują ruchem, rozładują tworzące się zatory drogowe, pomogą, poinformują, zadbają o to, by na naszych drogach było bezpiecznie. Policjanci będą kontrolować trzeźwość uczestników ruchu, weryfikować stan techniczny pojazdów oraz sprawdzą, czy kierowcy poruszają się z dozwoloną prędkością. Przy okazji każdej kontroli policjanci będą szczególną uwagę zwracać na to, czy dzieci przewożone są w fotelikach ochronnych oraz czy wszystkie osoby podróżujące autem mają zapięte pasy.