Zapraszamy do Filii nr 6 (ul. Romera 6) na spotkanie autorskie z Elżbietą Wisławską, które odbędzie się 13 lutego (środa) o godz. 16.

Elżbieta Wisławska (ur. 1948) mieszka w Słupsku od 1955 roku. Ukończyła studia na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku bibliotekoznawstwo. Starszy kustosz w MBP w Słupsku, kierownik Działu Informacyjno-Bibliograficznego i Regionalnego, obecnie na emeryturze. 

Autorka i współautorka książek o regionie słupskim, m.in.: Znani Słupszczanie, Słownik historyczny miast i wsi województwa słupskiego, Biblioteki publiczne na Ziemi Słupskiej. Opublikowała ponad 100 artykułów w prasie regionalnej, prowadziła stałe rubryki o książkach i pisarzach związanych z regionem. Jej teksty podróżnicze były drukowane w "Voyage", "Poznaj Świat" oraz w dodatku do "Gazety Wyborczej" - "Turystyka". Wielokrotnie nagradzana w konkursach podróżniczych. Laureatka konkursu na najlepszy reportaż o Toskanii (2002). Zwiedziła 54 kraje na 5 kontynentach, niektóre wielokorotnie. Nieodmiennie zakochana we Włoszech. Inspiracją jej podróży jest literatura. Książka wspomnieniowa W drodze. Moje podróże z literaturą w tle to hołd złożony ludziom spotkanym w różnych krajach.