Na zdjęciu widać otwarte czasopismo, obie strony zapełnione są czarnp-białymi zdjęciami i grafikami. Na każdym zdjęciu jedna postać ma naklejoną głowę Witkacego. to m.in. Bolesław Chrobry, posąg Światowida, Janosik.

Właśnie ukazał się piąty numer czasopisma pt. „Witkacy! Czyste dusze w niemytej formie”. Na łamach najnowszego numeru można znaleźć artykuł pt.„Witkacy 100 na 100”. Artykuł ten stanowi relację z ubiegłorocznego udziału Warsztatu Terapii Zajęciowej Diament przy Polskim Stowarzyszeniu na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Słupsku (PSONI) w konkursie pn. „Witkacy pod strzechy”. Oprócz tekstu w piśmie opublikowano reprodukcje przeszło połowy spośród 100 kolaży przygotowanych przez uczestniczki i uczestników warsztatu.

Na zdjęciu uczestniczka WTZ-tu trezyma w dłoniach czasopismo Witkacy!. Na okładce pisma jest czarno-biała grafika Kościuszki, z wklejoną głową Witkacego.
Fot. PSONI

Gorąco polecamy lekturę najnowszego numeru „Witkacego!” i życzymy pysznej zabawy przy obcowaniu z dziełami słupskiego „Diamentu”. Warto podkreślić, że prace uczestniczek i uczestników warsztatu tak bardzo przypadły do gustu gościom O.T. „Rondo”, że w listopadzie 2018 zaprezentowano je w szczecińskim Miejskim Ośrodku Kultury, natomiast w grudniu 2018 wystawiono je w Instytucie Anglistyki Uniwersytetu Warszawskiego.

Na zdjęciu uśmiechnięta uczestniczka WTZ-tu w okularach trzyma czasopismo. Na stronie widać tekst i czarno-białą grafikę Wołodyjowskiego z szablą w dłoni i czerwonym ryngrafem na piersi. Postać ma wklejoną twarz Witkacego.
Fot. PSONI

Zachęcamy do śledzenia strony warsztatu na Facebooku (link). Zapraszamy też do odwiedzenia nowej strony internetowej Warsztatu Terapii Zajęciowej PSONI (link).

Na zdjęciu uczestnik WTZ-tu z zespołem Downa trzyma otwarte czasopismo. Widać tytuł "Wystawa 100 na 100" i tekst, cała strona wypełniona jest kolażami, m.in. grafika Stańczyka z twarzą Witkacego, zdjęcie Hansa Klosa z twarzą Witkacego.
Fot. PSONI
Na zdjęciu uczestnik warsztatu trzyma otwarte czasopismo, na obu stronach widać czarno-białe grafiki znanych postaci z twarzami Witkacego m.in. pan Kleks, Bolesław Chrobry. Droben elementy pokolorowane są na czerwono.
Fot. PSONI
Na zdjęciu uczestnik warsztatu patrzy na trzymane przez siebie czasopismo, widać tekst i pół strony czarno-białych grafik znanych postaci z wklejonymi twarzami Witkacego m.in. Reksio, Koziołek Matołek.
Fot. PSONI
Na zdjęciu uczestniczka warsztatu trzyma czasopismo - widać tył okładki, który wypełniają czarno-białe grafiki znanych postaci z wklejonymio głowami Witkacego np. Maria Skłodowska-Curie, Mikołaj Kopernik, Dama z Łasiczką.
Fot. PSONI