Parawany nawannowe- co warto wiedzieć?

Łazienka jest miejscem, które powinno być kompletnie wyposażone w najlepsze sprzęty, nie tylko sanitarne, ale również małego AGD czy solidne meble. Mała łazienka znacznie ogranicza nasze możliwości, zwłaszcza gdy chcemy posiadać zarówno wannę, jak i kabinę prysznicową. W przypadku małych przestrzeni, posiadanie dwóch natrysków jest rzeczą trudną do spełnienia.
Jak mimo wszystko osiągnąć kompromis**? Jeśli posiadamy wannę,** parawany nawannowerozwiązują nasz problem. Jest to świetne pomysł, gdy nie chcemy rezygnować z wygodnej wanny, a marzy nam się opcja prysznica.
Plusy montażu parawanu nawannowego
Parawan do naszej łazienki jest zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem, gdy chcemy w szybki i łatwy sposób zaopatrzyć się w kabinę prysznicową. Zakup parawanu nie jest zbyt kosztowną inwestycją, dlatego niemal każdy może sobie na nią pozwolić. Koszt parawanu nawannowego jest nawet kilkunastokrotnie mniejszy niż instalacja kabiny prysznicowej. Ponadto, parawany są stałym elementem asortymentu sklepów z wyposażeniem łazienek, jak również marketów budowlanych. Zapotrzebowanie na parawany ciągle rośnie, dlatego też w sklepach pojawiają się coraz nowsze i bardziej zaawansowane technicznie modele, które z łatwością dopasujemy do swojej wanny.
Parawan wcale nie musi zaburzać ogólnej estetyki naszej wanny, czy nawet całej łazienki. Nowoczesne parawany nawannowe****to wysoka jakość wykonania i minimalistyczny design. Przegrody są najczęściej wykonywane z wytrzymałego szkła hartowanego, które doskonale sprawdza się w warunkach łazienkowych. Biorąc prysznic, czasem zdarza nam się poślizgnąć czy stracić równowagę, dlatego ścianki parawanu muszą być odporne na mocne uderzenia czy napór naszego ciała, aby szkło nie rozpadło się w drobny mak i nie spowodowało niebezpiecznych obrażeń. Powierzchnia szklanego parawanu nawannowego jest również niewrażliwa na zmiany temperatury wody, która po niej spływa. Szkło hartowane doskonale radzi sobie zarówno z niskimi, jak i wysokimi temperaturami wody.
W sklepach znajdziemy również parawany nawannowe plastikowe , które nie odbiegają swoją estetyką od szklanych parawanów. Są odrobinę mniej wytrzymałe, jednak są opcją bardziej przystępną cenowo. Parawany szklane i z tworzyw sztucznych możemy wybrać w dowolnym wariancie wykończenia. Najczęściej wybierane są parawany nawannowe transparentne , które optycznie nie zabierają” nam cennej przestrzeni użytkowej. W ofertach producentów zajdziemy również parawany matowe, przydymione, satynowe czy z tłoczonymi printami.
Jaki parawan wybrać?
Parawany nawannowe posiadają różne możliwości otwierania i zamykania. Najbardziej praktycznym rozwiązaniem stosowanym w małych łazienkach są parawany nawannowe przesuwne, które wymagają zamontowania specjalnych prowadnic, co nie jest trudnym zabiegiem. Jeżeli dysponujemy nieco większą łazienką, możemy zakupić parawan nawannowy wahadłowy , który działa jak zwykłe drzwi uchylne. Mocowane są one do ściany łazienki i obracają się wokół własnej osi. Jednak musimy pamiętać, że ten rodzaj parawanu ma swoje zastosowanie tylko i wyłącznie w przypadku wanien prostokątnych. Równie popularne sąparawany nawannowe harmonijkowe , które składają się z kilku segmentów, które w momencie ich przesuwania składają się w jedną, niewielką płaszczyznę.
Kupując parawan nawannowy należy pamiętać, aby był on w pełni dostosowany do rozmiaru i kształtu naszej wanny. Źle dobrany parawan nie ochroni naszej łazienki przed rozlewaniem się wody po całej jej powierzchni.
Autor: Zewnętrzny materiał partnerski