Jaki narożnik do salonu wybrać?

Aranżacja wnętrza salonu może nie być łatwa. Szczególnie w przypadku, gdy nie mamy zbyt dużo miejsca oraz jak salon jest jednocześnie sypialnią (tak bywa w przypadku kawalerek lub gdy są tylko dwa pokoje i jeden zajmują dzieci). Idąc do sklepu można zauważyć, że jest duży wybór mebli dostępnych dla konsumentów. Producenci wyprzedzają się w kolejnych dodatkach i wygodach.

Kiedy zdecydować się na narożnik?

Narożnik sprawdzi się w małych pomieszczeniach oraz w salonach, które mają spełniać także funkcję sypialni. Narożnik to zgrabny mebel i dosyć spory. Dzięki kształcie w literę L, narożnik można idealnie wpasować w kąt salonu i zaoszczędzić trochę wolnej przestrzeni w naszym pokoju dziennym. Narożniki rozkładane można wykorzystywać jak łóżko. Może być odpowiednie jako sypialnia na co dzień lub dodatkowe miejsce do spania dla naszych gości. Warto wtedy zwrócić uwagę, aby taka sofa miała dodatkowe schowki na kołdrę, poduszki i pościel. Po rozłożeniu, narożnik pomieści spokojnie dwie osoby i będzie im wygodnie przy odpowiednim materiale.

Jaki narożnik wybrać?

Narożnik wykorzystywany zarówno w dzień jak i w nocy, powinien być jak najlepszej jakości. Powinien mieć obicie zrobione z wytrzymałego materiału, który jest odporny na ścieranie się. W takim przypadku jest duże ryzyko zabrudzenia, więc trzeba zadbać o to, aby obicie było także łatwe do czyszczenia. Niektóre obicia można zdejmować i prać. Inne można czyścić szmatką. Narożniki przeznaczone tylko do siedzenia, nie potrzebują wielu dodatkowych funkcji. Nie muszą się rozkładać i nie muszą mieć dodatkowych miejsc na schowanie pościeli. Mogą być zrobione ze specjalnej gąbki. Dzięki temu narożnik jest bardzo wygodny. Jeśli cenimy sobie wygodę to możemy zainwestować w kilka udogodnień, takich jak wysuwane podnóżki oraz zagłówki, które można regulować pod swój wzrost.

Narożniki z funkcją spania

Takie narożniki powinny być wykonane z innych materiałów niż narożniki poświęcone tylko do wypoczynku dziennego. Dobrze, aby narożnik rozkładany był wypełniony sprężynami. Zabezpieczają one przed tworzeniem się wgnieceń po naszych ciałach. Lepiej też unikać przy takich narożnikach skórzanych obić. Są szczególnie uciążliwie w ciepłe lata. Najlepiej jednak wybierać miękkie, wygodne materiały. Jednak pamiętaj, aby materiał był wytrzymały. Zwróć tez uwagę na dodatkowe pojemniki na pościel. Będą one przydatne, jeśli nie posiadacie dużo wolnego miejsca w szafach.

Jaki mamy wybór?

Obecnie producenci oferują szeroki wybór narożników i prześcigają w kolejnych udogodnieniach i funkcjach. Rożnicę można znaleźć w wyprofilowaniu oparć. Kolejnym plusem mogą być dodatkowe pufy. Często można je schować podłokietnikiem i wyciąga się je tylko w przypadku, gdy ich potrzebujemy. Dzięki temu nie zajmują dodatkowo miejsca i jesteśmy przygotowani na odwiedziny większej ilości osób w naszym domu. Można też zauważyć inne miejsca na schowki. Znajdziemy na przykład schowek na piloty lub książkę w podłokietniku. W pufach producencie także często dodają wolne miejsce na schowanie czegoś.