Dzisiaj od rana policjanci z gdańskiej komendy wojewódzkiej oraz funkcjonariusze ze Słupska i Ustki rozmawiają z osobami wypoczywającymi na plaży w Ustce o zasadach bezpieczeństwa, które obowiązują nad wodą. W ramach zorganizowanego festynu mundurowi prezentują m.in. policyjne quady i rowery oraz rozdają „opaski niezgubki”. Z policyjnego stoiska można także usłyszeć specjalny komunikat dźwiękowy, który ostrzega wszystkich plażowiczów przed zagrożeniem jakim jest morze.

Dzisiaj od godziny 10:00 na usteckiej plaży, przy wejściu nr 4 można spotkać mundurowych z Gdańska, Słupska i Ustki, którzy wspólnie z Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego promują bezpieczne zachowania nad woda. Wszystko w ramach działań „Bezpieczne Wakacje 2022”, podczas których funkcjonariusze zorganizowali stoisko profilaktyczne, przy którym przypominają o prawidłowym i przede wszystkim odpowiedzialnym zachowaniu w rejonach akwenów wodnych w tym zasad bezpiecznej kąpieli oraz bezpiecznego uprawiania sportów wodnych.

Już jutro (23.07.2022 r.) podobne wydarzenie będzie miało miejsce w Słupsku na bulwarach nad rzeką Słupią. W rejonie Miejskiej Biblioteki Publicznej od godziny 10:00 do 17:00 funkcjonariusze będą czekać na mieszkańców Słupska i regionu oraz turystów. Będzie to kolejna okazja, aby przypomnieć jak ważne jest stosowanie się do obowiązujących nad wodą zasad oraz przybliżyć wszystkim pracę policjantów.

Serdecznie zapraszamy!!!