Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku przez całe wakacje prowadzą działania, które mają wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa nad wodą. Wakacje już się kończą, ale funkcjonariusze wciąż kontrolują miejsca wypoczynku turystów. Pogoda wciąż sprzyja tego typu rekreacji. Apelujemy o rozsądek i odpowiedzialność. Woda to żywioł, który nie wybacza błędów.

W ubiegłym tygodniu policjanci słupskiej komendy odwiedzali miejsca wypoczynku nad wodą. Pod czujne oko mundurowych trafiły kąpieliska morskie i te zlokalizowane nad jeziorami. Funkcjonariusze sprawdzali prawidłowe oznakowania miejsc przeznaczonych do wodnej rekreacji oraz przypominali wypoczywającym tam turystom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

Na miejsce takiego wypoczynku wybierajmy sprawdzone, oznakowane i strzeżone przez ratowników kąpieliska. Pamiętajmy, aby do wody nie wchodzić po użyciu alkoholu, ani innych podobnie działających środków. Policjanci również przypominali, że dzieci na takich kąpieliskach do wody powinny wchodzić tylko pod opieką osoby dorosłej. Te wszystkie wypracowane nawyki pozwolą uniknąć tragedii.

Ponadto korzystając z okazji, podczas spotkań z turystami policjanci przypominali o tym, że już w tym tygodniu dzieci powrócą do szkoły. Funkcjonariusze zwracali uwagę, na to, że w rejon szkół- a przede wszystkim na przyjściach dla pieszych w ich okolicy pojawią się dzieci.

Kierowco! Pamiętaj o tym fakcie w drodze do pracy, a później w drodze do domu. Zachowanie szczególnej ostrożności w tych miejscach realnie przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa dzieci w drodze do szkoły.

Partnerem akcji informacyjno-edukacyjnej pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” jest Fundacja PZU. W ramach akcji został również ogłoszony konkurs plastyczno-filmowy pn. „Artystyczny przeWODNIK”, promujący bezpieczne przebywanie w wodzie i nad wodą oraz zdrowy tryb życia.