Ośrodek Teatralny Rondo oraz grupa Materia Prima zapraszają na "Piosenki przeciwko ludzkości" w reżyserii Anny Rau. Koncert grany w ramach przeglądu sezonu 22-23 TRZY TEATRY.
Tu nie będzie łatwego opisu. Tu nie będzie łatwego spektaklu. Nie będzie początku ani końca. Historia, którą opowiadamy, nie jest historią – jest krzykiem, buntem, sprzeciwem. To opowieść o braku stabilizacji, o maskowaniu się, poczuciu obcości i ucieczce, opowieść, którą każdy z nas długo nosił w zakamarkach serca. Budujemy koncert-lustro, ale to, kogo w nim zobaczycie, nie do końca zależy od nas…
 
„Piosenki przeciwko ludzkości” to koncert piosenki aktorskiej w wykonaniu grupy teatralnej Materia Prima. Dwanaście utworów scenicznych, połączonych w jedną całość, bezlitośnie uderza w różne postawy społeczne, obnażając rozpad kontaktów międzyludzkich. W obecnych trudnych czasach, w sytuacji pandemicznej w której izolacja jest jednocześnie potrzebą i problemem, zyskuje to o wiele bardziej gorzki i ironiczny wydźwięk.
 
Inspiracją do napisania tekstów piosenek była twórczość Doroty Masłowskiej, będąca jednym z ciekawszych zjawisk we współczesnej polskiej literaturze. Korzystając z groteski oraz niezwykle oryginalnego języka dotykają one ważnych i bolesnych problemów współczesnego świata: jego degeneracji, stereotypów narodowych, kondycji współczesnej rodziny, która nie potrafi znaleźć ze sobą wspólnego języka, pozorowanej komunikacji międzyludzkiej czy współczesnej kultury. Muzyka autorstwa Roberta Ochocińskiego i Ani Rau nie daje się łatwo sklasyfikować i wepchnąć w szufladkę. Zahacza o wiele gatunków, od rapu po disco, jednocześnie pozostając mocną, zapadającą w pamięć, hipnotycznie gęstą elektroniczną mieszanką. 
 
Wykonanie Grupa Materia Prima w składzie
Daria Jaworska, Natalia Kamińska, Viktoria Nowosielska, Dominika Pranga, Jakub Rau, Gabriela Sakowska, Natalia Skwierz, Dobrawa Szuwalska, Anna Rau
Scenariusz i reżyseria: Anna Rau
Muzyka: Robert Ochociński i Anna Rau
Scenografia: Dominika Pranga, Natalia Kaliszewska, Natalia Skwierz, Anna Rau
 
Bilety w cenie 30 zł dostępne na stronie https://bit.ly/3L6QB8f
Bilety ulgowe i ze zniżką na Słupską Kartę Mieszkańca w cenie 25 zł dostępne wyłącznie w siedzibie teatru po ukazaniu dokumentu upoważniającego do zniżki.