Zapraszamy na listopadowe spotkania DKF PROJEKCJA im. Grażyny Bożek-Szczepłockiej.

Nasze miesięczne pokazy otworzy 2 listopada Lęk Sławomira Fabickiego - historia dwóch sióstr, których życiowe drogi często biegły w odmiennych kierunkach, by teraz spleść się podczas najważniejszej podróży. Film został doceniony na zakończonym niedawno Warszawskim Festiwalu Filmowym, zdobywając Nagrodę Publiczności. 

 Lęk

fot. Lęk

Tydzień później, 9 listopada, wspólnie z Irą Sachsem będziemy przyglądać się współczesnym związkom. W swoich Przejściach reżyser eksploruje dynamikę wieloletniego związku mężczyzn, w którym pojawia się pokusa, by wejść w heteroseksualny romans. Odważna, zabawna i zmysłowa opowieść o miłosnym trójkącie, to zarazem kolejna europejska produkcja w dorobku amerykańskiego twórcy. Film wyłącznie dla widzów pełnoletnich.

Przejścia

fot. Przejścia

16 listopada pokażemy nowy obraz Martina Scorsese. Oparty na reportażu Davida Granna Czas krwawego księżyca przenosi nas do Oklahomy lat 20. XX wieku opowiadając o serii tajemniczych zaginięć członków bogatego plemienia Osagów, mieszkających na obszarach złóż ropy naftowej. Zrealizowany w westernowej scenerii, film jest fascynującą i jednocześnie przerażającą historią chciwości, rasizmu i zbrodni.

Czas krwawego księżyca

fot. Czas krwawego księżyca

W kolejnym tygodniu, 23 listopada, pozostajemy w pejzażach Dzikiego Zachodu, ale zmieniamy klimat i metraż za sprawą najnowszego dzieła innego mistrza kina. Dziwne ścieżki życia Pedro Almodóvara, opowieść o spotkaniu dawnych znajomych, to drugi po "Ludzkim głosie" anglojęzyczny krótkometrażowy projekt hiszpańskiego reżysera i małe dzieło sztuki. Uzupełnieniem seansu będzie ekskluzywny wywiad z Almodóvarem, prowadzony przez Annę Bogutskaya.      

 Dziwne ścieżki życia

fot. Dziwne ścieżki życia

Miesięczne spotkania zakończymy 30 listopada pokazem nagrodzonego Srebrnymi Lwami Imago. Film Olgi Chajdas, którego scenariusz powstał we współpracy z Leną Górą i inspirowany jest życiem matki aktorki, Eli Góry, to wielowymiarowy, postpunkowy, emocjonalny portret młodej kobiety, łaknącej życia pośród szarości PRL-u. Po seansie zaplanowano spotkanie z reżyserką, które poprowadzi dziennikarka Edyta Lubiak.

 Imago

fot. Imago

Seanse klubowe odbywają się w każdy czwartek w sali kina Rejs (Emcek, al. 3 Maja 22) zawsze o godzinie 18:00 i rozpoczynają się prelekcją filmoznawcy Bartosza Murawskiego. Wszystkich, którzy mają ochotę podyskutować jeszcze o filmie przy herbacie i ciasteczkach, zapraszamy po pokazach do sali Tango (wejście z holu kina).

Miesięczny karnet w cenie 65 zł można nabyć wyłącznie w kasie kina. Na seanse prowadzona jest również sprzedaż pojedynczych biletów, dostępnych stacjonarnie i online.

 PISF UM

Działalność DKF PROJEKCJA realizowana jest przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej i Miasta Słupska.