Dzięki natychmiastowej pomocy świadków zdarzenia i ich wspólnych działań z policjantami ocalało życie 70-latki, która chcąc popełnić samobójstwo, wskoczyła do morza. To zdarzenie widzieli 4 mężczyźni, którzy swoimi siłami próbowali wydobyć kobietę na brzeg. W porę przyjechali usteccy policjanci, którzy połączyli siły, dzięki czemu 70-latka nie utonęła. Po udanej akcji ratowniczej kobietą zaopiekowali się medycy.

W minioną środę około godz.13.00 usteccy policjanci otrzymali zgłoszenie o tonącej w  morzu kobiecie. Dyżurny niezwłocznie wysłał tam 4 patrole funkcjonariuszy, którzy przyłączyli się do akcji ratowniczej rozpoczętej przez świadków zdarzenia. Niewątpliwie połączenie sił okazało się kluczem do uratowania życia 70-latki, która chciała popełnić samobójstwo.

Mężczyźni rzucili kobiecie koła ratunkowe i zaczepili ją liną. Jeden z nich wskoczył do wody, gdzie zdołał trzymać kobietę za ubrania, by nie poszła na dno. W tym miejscu dojechała pierwsza załoga usteckich policjantów, których wsparcie doprowadziło do zakończenia akcji ratowniczej. Do wody wszedł funkcjonariusz, który połączył siły z ratującym mężczyzną, dzięki czemu życie 70-latki ocalało.

Pamiętajmy, jeśli potrzebujemy pomocy, nie wstydźmy się o nią poprosić. Każdy z nas może mieć słabsze chwile, czasem myślimy, że nic gorszego nie może nas spotkać i nie wiemy jak poradzić sobie z przytłaczającymi nas problemami. Zawsze możemy zwrócić się do osób, które pomogą nam przejść przez ciężki okres w życiu. Najlepiej nawiązać kontakt ze specjalistami, którzy dyżurują pod numerem telefonu 116 123. Możemy też zajrzeć na stronę www.psychologia.edu.pl, gdzie znajduje się lista placówek, w których możemy uzyskać profesjonalną pomoc. Pamiętajmy, nie musimy być sami z naszymi problemami. Są osoby, które nam pomogą, całkowicie bezpłatnie i anonimowo.